1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті у попиті "золотий гриб": в яку суму оцінюють кілограм "білого золота" в сушеному вигляді? (ФОТО)

51085
Суспільство Закарпаття

На Закарпатті уже продають сушені білі гриби охочим клієнтам.

На Закарпатті у попиті "золотий гриб": в яку суму оцінюють кілограм "білого золота" в сушеному вигляді? (ФОТО)

  Цієї пори вони найдорожчі. Цьогоріч літній та осінній грибний сезон були досить щедрими на трофеї в лісах. Полювали як на білі гриби, які називають у регіоні "білим карпатським золотом", червоноголовці, руду й чорну лисичку.

  До слова, руді лисички були цьогоріч в попиті майже на рівні із білими грибами.

  Найперше кілограм цих лікувальних грибів можна було подати у пунктах прийому від 50 гривень, пізніше вони різко зросли у ціні до ста гривень за кілограм.

  За таку саму ціну їх можна було також купити на місцевих базарах. Полювали на смаколики, як у горах так і в низинах і кожен спішив поділитись трофеєм в мережі Фейсбук. Відзначмо, цьогоріч на Перечинщині полювали на грибів - "квочок" (Грифолу кучеряву літературною мовою), а також натрапляли на дорогі трюфелі.

  У горах Карпат уполювали цього року дивовижного гриба - рожеву гливу. Екземпляр досить рідкісний, тож у мережі взялися одразу розхвалювати і захоплюватись чудернацьким трофеєм. Як виявляється, гриб додають до салатів, а також роблять із нього цукати.

  Неймовірні гриби - велетні уполювували на грибній Тячівщині. А масштабний улов біляків несли додому з лісів Турянщини.

  У грудні цьогоріч закарпатці продовжують дивуватись грибним трофеям в лісах. Білі смаколики й гливи і досі знаходять під ковдрою снігу у різних районах області.

  Наразі офіційно грибний сезон хоч і завершено й на базарах не має у продажі свіжих білих грибів, є нагода підзаробити на сушеному смаколику. За один кілограм сушеного "білого золота" просять від 1 500 гривень, а трилітрову банку продають за пів тисячі. Попит на сушені білі гриби чималий, кажуть в населених пунктах. Зараз вони найбільш цінні, бо йдуть новорічні свята і клієнтів дуже багато.


Раніше "Голос Карпат" інформував, як в регіоні грибами замінюють м'ясо через нестачу фінансів.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber