1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Одне на спад, інше - у космос": на ядрицю закарпатцям ще вистачить, а от яйця доведеться менше "бити"

1230
Суспільство Новини Перечина

У регіоні продуктовий ринок дивує цінами.

"Одне на спад, інше - у космос": на ядрицю закарпатцям ще вистачить, а от яйця доведеться менше "бити"

Наразі в Україні, із настанням холодів, відбувається ряд змін щодо вартості ряду продуктів. Насамперед, вагоме здорожчання вже у найближчий період очікує населення цієї зими. Істотно зростуть у ціні яйця. За словами експертів, через сезонність й ряд інших вагомих факторів, імовірно ціна десятка яєць вже узимку обійдеться від 75 гривень.

Наразі 10 яєць у закарпатських магазинах можна придбати від 50 гривень. З минулого року яйця істотно здешевшали, адже тоді, через російську агресію, цей продукт піднімався щотижня в ціні.

А що із крупами. Чи є гречка у магазинах області й чи доступна ціна на крупу? 

Із початком повномасштабного російського вторгнення, ядриця також піднялася угору. У багатьох торгових точках держави — магазинах та супермаркетах її ціна перевалила за сотню.

У закарпатських магазинах ця одна із популярних й важливих круп в раціоні також досягла позначки у ціні 120 гривень за кілограм. В деяких магазинах висока ціна на гречку спостерігалась і за відсутності дефіциту цього продукту.

Цьогоріч ціни на гречку істотно змінились. З настанням осені кілограм гречки модна було придбати від 65 гривень. Десь навіть ціни доходили до 75 гривень.

Недавно кілограм гречки вже опустився до 35 гривень, наразі ж ціни ще істотно пішли донизу. До слова, у супермаркетах в кінці листопада вона коштує в середньому 27,97 грн/кг, що одразу на 7,15 грн/кг нижче за середню ціну жовтня. При цьому зростання вартості цієї крупи не очікується, адже аграріям вдалося зібрати врожай, який перевищує внутрішнє споживання. 

В окремих торгових мережах гречку продають по 27,3-31,9 грн/кг, повідомляє "Мінфін".

У Мінагрополітики повідомляють, що у 2023 році Україна виробить набагато більше гречки, ніж може спожити. З початку жовтня було намолочено 173,8 тис. тонн продукту – при тому, що у 2022 році загалом цей показник становив 148 тис. тонн, водночас внутрішнє споживання крупи, за даними міністерства за 2022 рік, становить 100-110 тис. тонн.

Досягти цього, за даними відомства, вдалося за рахунок збільшення площі посівів. У 2023 році, зазначається, було засіяно "найбільшу площу за всі роки незалежності України".

"Цього року завдяки сприятливим погодним умовам та Збройним Силам України обкіс гречки проходить швидше ніж торік. Щодо врожайності, маємо теж кращі результати. Це сприятиме зниженню кінцевих цін на крупу, але відкидати фактор дорогої доробки, логістики, пакування теж не варто", – зазначили у міністерстві.

Читайте також:  Вона, таки, буде: у Закарпатській громаді зроблять сюрприз комунальникам 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber