1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Біда не минула: яка ситуація з генераторами в освітніх закладах Закарпаття в новому сезоні випробувань?

800
Суспільство Новини Перечина

Через блекаут минулоріч у багатьох освітніх закладах області було відсутнім опалення.

Біда не минула: яка ситуація з генераторами в освітніх закладах Закарпаття в новому сезоні випробувань?

Торік в регіоні вже опинялись в умовах суцільних блекаутів й жителі знають, що означає годинами сидіти без світла й належних комунікацій. Повний блекаут на той момент відчули й освітні заклади Закарпаття. За словами батьків, їхнє чадо відвідувало освітні заклади у жахливих умовах. Через щоденні стабілізаційні відключення в класах було темно та холодно. Діти змушені були "гризти" граніт науки, сидячи у верхньому одязі й рукавицях, писати й читати без світла. На такий освітній процес обурювались і самі учні, які майже зі сльозами розповідали, що не можуть зігрітись у школах, бо тут справжня "дубар". Діти частіше хворіли.

Проблему неодноразово було порушено у соцмережах батьками Виноградівщини. Пізніше у закладах освіти розпочались зимові канікули.

Не зважаючи на подальшу відсутність електроенергії, в освітніх закладах Перечинщини й далі продовжували навчатись в холодних відвідувати заняття в холодних і темних класах.

Нарікання батьків дедалі частішали, діти хворіли. Батьки вимагали, щоб була дистанційка. Її вимагали бодай на тиждень, аби за то час діти змогли відігрітись удома й набратися сил.

Пізніше школи й садочки Перечинської ОТГ забезпечені генераторами. Водночас, у школах Тур'я-Реметівської ОТГ діти продовжували навчатись без альтернативних джерел освітлення та опалення. Генераторами освітні заклади на той час не були забезпечені.

А як зараз із генераторами в освітніх закладах та садочках?

Цьогоріч у багатьох освітніх закладах Закарпаття, нарешті, уже з'явились довгоочікувані "машини струму". Генераторами забезпечені школи Ужгородщини, Мукачівщини, Берегівщини. Закуплено також альтернативні джерела струму до цьогорічного опалювального сезону і до освітніх закладів та ДНЗ Тур'я-Реметівської ОТГ.

Про це повідомили журналісту видання "Голос Карпат" у відділі освіті, молоді та спорту Тур'я-Реметівської сільської ради.

З метою своєчасної підготовки матеріально-технічної бази освітніх закладів Тур'я-Реметівської сільської ради до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років видано наказ відділу освіти, молоді та спорту від 05. 06. 2023 року #38 "Про підготовку матеріально-технічної бази закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років", яким затверджено план заходів щодо підготовки закладів освіти громади до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період, та План заходів з підготовки енергетичних господарств закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років.

У 10 котельнях закладів загальної середньої освіти та 4 котельнях закладів дошкільної освіти заплановано проведення планових ремонтів для безпосередньої підготовки до роботи в новому опалювальному сезоні.

У липні проведено навчання для операторів та опалювачів котелень Ужгородським навчальним центром у сільському клубі села Тур'ї-Ремети (43 людини).

Торік у грудні було виконано роботи з підключення резервного котла у Тур'я-Реметівському ЗЗСО 1-3 ступенів. За кошти словацької благодійної організації "Людина в біді" залучено та встановлено електричний котел та систему опалення в пансіоні Туричківської гімназії. Встановлено стічні труби, навіс та відремонтовано сходи.

З метою забезпечення роботи закладів освіти у зимовий період під час відключень електроенергії відділом закуплено два бензиногенератори потужністю 8,5 кВт. виробництва Чеської республіки (Тур'я-Реметівська ЗЗСО та Тур'я-Бистрянська гімназія), 10 закладів освіти забезпечено генераторами за рахунок спонсорських коштів. Що стосується забезпечення освітніх установ твердим паливом, проведено відкриті торги із закупівлі дров у заклади громади та ДНЗ на суму 2 842,5 тис грн. (1 718,3 тис. грн.) або 1 478,2 м.куб. (1 923 грн. за метр кубічний, 1 117 грн минулого року.

Відзначмо, що першими генераторами школи громади почали забезпечувати торік у лютому. Для оптимальної роботи освітніх закладів ОТГ відділом освіти, молоді та спорту було закуплено два бензинові генератори для Тур‘є-Реметівського ЗЗСО I-III ступенів та Тур‘я Бистрянської гімназії. Також генератори надані закладам освіти благодійними організаціями.

У школах Мукачева теж є генератори. У 2022 році для усіх освітніх закладів було придбано 35 генераторів за понад 3 мільйони гривень.

Про це Суспільному розповів начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міськради Михайло Лабош.

На закупівлю генераторів з міського бюджету виділили 3 мільйони 153 тисячі 500 грн. Навчальні заклади Ужгорода цьогоріч отримали генератори із Німеччини. Їх доставили із німецького міста Фюрт. 4 грудня генератори передали у кілька навчальних закладів — школу №8, початкову школу "Престиж", дитячі садочки №№8, 26 та 42, вже пізніше генератори мали отримати і школи №№2, 7, 9 та 12, а також дитсадок №36.

На випадок ймовірних тривалих відключень світла генераторами також забезпечені медзаклади області.

Читайте також: Ракам - нові стосунки, Водоліям - невдачу: гороскоп на 5 грудня для усіх знаків Зодіаку

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber