1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Золотий хрест Юлія: воїн ЗСУ, редактор "Голосу Карпат" отримав відзнаку «За військові заслуги» (ФОТО)

319
Суспільство Закарпаття

Історик за освітою, він сам доторкнувся до її творення.

Сьогодні колишній десантник молодший сержант Юлій Микула служить в Ужгородському РТЦК та СП, а в цивільному житті він був журналістом в одному з інтернет-видань області, редактором "Голосу Карпат". Історію закрпатця оприлюднив Закарпатський ОТЦК та СП. 

Згадуючи лютий 2022 року Юлій каже:

«Ми знаємо, яким був загальний інформаційний фон. Всі писали, говорили про те, що щось очікується, планується. І коли росія стягнула до наших кордонів сили, стало очевидно, що саме. І того ранку прокинувся від дзвінків рідних – ракети. Ще в 2014-2015 роках я служив в АТО, і зрозуміло, що коли почалося повномасштабне вторгнення, я не міг не піти до Збройних Сил, тому так склалося, що я - в пікселі. Щодо мотивації, то це важко пояснити. Відчуваєш , що потрібно там бути. Всі хлопці, з яким служив раніше, теж без вагань встали в стрій. Я не міг вдома сидіти».

Далі був навчальний центр, де вчився на командира комплексу «Стріла-10» і опановував ПЗРК. За розподілом потрапив в десантно-штурмові війська в 25-ту окрему повітрянодесантну Січеславську бригаду. Став командиром відділення ПЗРК.

«Ми працювали з «Іглою». Добре працювали. Потрапив в бригаду, коли вона була в Ізюмі. Розпочався той самий відомий харківський контрнаступ. Потім була операція з оточення Лиману. Звільнили Лиман і далі на схід в напрямку вже Кремінної».

Юлій каже: «Там надзвичайно сильно відчувається оте справжнє військове братерство. Коли тобі потрібно допомога, ніколи не почуєш, як це інколи буває в цивільному житті «та ні, давай пізніше, у мене зараз робота, нема часу» - завжди вчасно буде протягнута рука допомоги. В невеликому бліндажі чи окопі ти буквально відчуваєш плече побратима. І відчуваєш відповідальність один за одного».

«Як я потрапив на службу в Ужгород? Це була важка операція. Ми йшли на штурм. Два з половиною дні ми штурмували, далі штурмували нас. Ми закріпилися. Проти нас був чеченський спецназ «Ахмат», це я вже дізнався в шпиталі після поранення. Вони специфічно працюють, порівняно з мобілізованими й бурятами, з якими ми теж стикалися. Часто атакують вночі. Це був АГС. Прилетіло близько півметра від окопу… Зараз по здоров’ю в бойову бригаду вже не беруть».

«Чи важко було повернутися до життя в Ужгороді? Дуже. Там ти звикаєш до постійного руху, ти в постійному тонусі. І тут тобі чогось вже не вистачає. В перший час дивним було ловити на собі погляди цивільних людей. Здавалося, що в них навіть якийсь острах присутній був. Досі не звикну до того, що коли зустрічаєш знайомого, а він ніяковіє, коли бачить тебе в формі, не знає що казати».

«Якщо порівнювати службу в ДШВ і тут, то зрозуміло, що фізично там набагато важче (елементарно хоча б врахувати автомат, біля 30 кілограмів додаткової ваги щодня на тобі). Але будь-яка військова спеціальність в будь-якому роді військ є складною. Якщо ти чимось серйозно у війську займаєшся, приносиш користь – це важка по суті робота. Навіть якщо ти працюєш з паперами, звісно фізично воно не так важко, як з автоматом, але емоційно… і відчуваєш велику відповідальність».

«Дуже боляче дивитися на дорослих чоловіків, які шукають варіанти уникнути призову за мобілізацією. Коли бачиш 45-50 річного здорового чоловіка, який раптом відчув жагу до знань і став студентом, згадуєш своїх побратимів, які неймовірними силами борються за нашу свободу і існування України. І так соромно стає за таких «чоловіків».

«Щодо «Золотого хреста», то для мене це стало великим сюрпризом. Звісно мені приємно було отримати відзнаку, але я бачив поряд з собою Людей, які, мабуть, більше на це заслуговують», - скромно каже Юлій.

Читайте також: На Закарпатті посилили мобілізацію: вже з 1 грудня діють потужні заходи

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber