У громадах області люди обурено реагують на "захоплення"гірських масивів задля новітніх експериментів.
Під час війни у східній частині держави, на Закарпатті, на мальовничих гірських вершинах, будують сучасні вітроелектростанції. Наразі одну із перших потужних ВЕУ планують звести у Нижньоворітській громаді. Проект з будівництва сучасних вітроустановок у регіоні реалізує Донецька приватна фірма "Вітряні парки України".
Відомо, що днями уже завершено будівництво фундаменту під ту саму першу вітроенергетичну установку вітропарку «Островський» потужністю 4,8 МВт. Об’єкт розташований на кордоні Львівської та Закарпатської областей. Загальна площа під будівництво першого вітряка у Нижніх Воротах становить пів гектара. Як інформують " Вітряні парки України", нова дорога до місця будівництва не прокладалася. Використовувалися існуючі під’їзні шляхи.
Стало відомо, що в області, а саме на території гірських масивів, планується розміщення більше сотні таких ВЕС. Утім, шлях будівництва тих самих вітроустановок, та ще й на закарпатських вершинах - доволі катастрофічний.
Екологи відзначають, що не варто порівнювати гори Карпати із Альпами й Піренеями, адже тут зовсім інша історія в плані генерування "зеленої енергетики", що у подальшому призведе до значних втрат екосистеми. У гіршому випадку, від сили вітру у горах ті самі вітроустановки можуть зламатися в будь-який час та спричинити масштабні пожежі.
"Таких вітроустановок планують спорудити більше сотні на гірських хребтах Боржаава, Вододільний, Руна, Лютянська Голиця...", - зазначає фахівчиня ГО “Екосфера” Оксана Станкевич-Волосянчук.
У громадах люди проти новітніх вітроустановок у горах. За їх словами, полонини перестануть виконувати роль годувальниць найближчим часом, бо стануть "плацдармом для зловіших проєктів"
- Не добили гірські вершини джипами й квадроциклами, то дотовчуть новим чортом - вітряками, які у горах - суцільне зло. У майбутньому наші діти та внуки будуть бачити лисі й зруйновані гори, замість дерев, потічків та яфин - буде пустеля, - розповідає мешканка Перечинщини пані Олеся.
- Так нашу Полонину віддали донеччанам, щоб там вітряки будували. Не всі хотіли цього у громаді. Були і слухання, люди збирались на збори... Але, в результаті, полонину таки передали в оренду донецькій фірмі, - каже пані Олеся.
- Хто знає, чи наступного року людям дозволять збирати яфину на Руній?
А ось що пишуть закарпатці в коментарях про будівництво ВЕС на гірських полонинах.