1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У горах загудуть ВЕС: що відомо про потужний об'єкт на межі Львівщини й Закарпаття?

1455
Суспільство Закарпаття

В області вже незабаром введуть в експлуатацію потужні ВЕС.

У горах загудуть ВЕС: що відомо про потужний об'єкт на межі Львівщини й Закарпаття?

На мальовничих закарпатських вершинах будують сучасні вітроелектростанції. У мережі Фейсбук з цього приводу чимало дискусій. Одні б'ють на сполох, мовляв "такі станції" хоч і потрібні в цей час, втім будувати у горах їх не доцільно. А оптимісти ж відзначають на позитивній стороні щодо подальшого спорудження таких ВЕС, адже це дать можливість "збагатити" бюджет місцевих громад.

Наразі відомо, що одну із потужних вітрових електростанцій планують побудувати у Нижньоворітській громаді. Про це "Голос Карпат" інформував у попередній публікації.

Як інформують у соцмережах, днями уже завершено будівництво фундаменту під ту саму першу вітроенергетичну установку вітропарку «Островський» потужністю 4,8 МВт. Об’єкт розташований на кордоні Львівської та Закарпатської областей. Проєкт реалізує ТОВ «УК «Вітряні парки України», що має понад 10-ти річний досвід у цій сфері.

Передувало будівництву проведення комплексу інженерно-геодезичних вишукувань, робота з розроблення детального плану територій, а також комплекс землевпорядних, земельно - кадастрових та землеоціночних робіт.

Над звітом з екологічної оцінки працювали провідні екологічні фахівці Карпатського регіону. Авторитетні біологи, орнітологи здійснювали передпроєктний моніторинг місцевості згідно європейських стандартів відповідних спостережень. Враховувався ареал поширення першоцвітів та червонокнижних рослин, а також яфинників.

Площа під будівництво першого вітряка у Нижніх Воротах становить пів гектара.

Нова дорога до місця будівництва не прокладалася, як йдеться у дописі. Використовувалися існуючі під’їзні шляхи.

Над забезпеченням бетонування фундаменту впродовж двох днів працювали два мобільні мінізаводи міжнародної компанії ПРАТ "Дікергофф Цемент Україна". Залучено до будівництва вітропарку і чимало місцевих підрядників.

Загальна встановлена потужність запланованої ВЕС становитиме 80 МВт. Це дорівнює чистій електроенергії для майже 50 тисяч домогосподарств на рік.

Деталі:

Перша ВЕУ, яка буде встановлена в області пройшла важкий шлях релокації. Виготовлена підприємством «ФВТ» у Краматорську, вона мала бути встановлена поблизу с. Островка Миколаївської області (звідси і назва вітропарку). Проте повномасштабна війна внесла свої корективи. Наступні ВЕУ уже будуть виготовлені в новому цеху в Перечині.

Нагадаємо, на Закарпатті на гірських вершинах планують побудувати понад сотню таких вітроустановок. Потужні ВЕС уже незабаром загудуть й на Перечинщині:

"Таких вітроустановок планують спорудити більше сотні на гірських хребтах Боржаава, Вододільний, Руна, Лютянська Голиця...", - зазначає фахівчиня ГО “Екосфера” Оксана Станкевич-Волосянчук .

Нагадаємо, раніше ми писали про будівництво ВЕС на гірському масиві Полонина Руна. Гірська полонина знаходиться на межі Перечинщини й Великоберезнянщини.

Читайте також: З цим овочем були найбільші проблеми: на Закарпатті рекордно зріс у ціні "другий хліб" 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber