У багатьох областях України зараз можна спостерігати полярне сяйво «Аврора».
У неділю, 5 листопада, жителі України стали свідками незвичайного природного явища – небо над країною забарвилося у рожево-червоний колір.
Незвичайне явище пов'язане з тим, що у небі над нашою країною проходить північне сяйво "Аврора". Причиною могла стати сильна магнітна буря, яка триватиме три дні.
Світлини схожі на декорації з фільму про Апокаліпсис.
У цього явища є кілька назв – полярне сяйво, північне сяйво (Aurora Borealis), південне сяйво (Aurora Australis), аврора (Aurora).
Визначення терміну. Це атмосферне оптичне явище, світіння (люмінесценція) верхніх шарів атмосфери планети, що виникає внаслідок взаємодії магнітосфери планети із зарядженими частинками сонячного вітру.
Полярні сяйва спостерігаються на високих широтах обох півкуль навколо магнітних полюсів Землі.
Основними елементами в нашій атмосфері є кисень та азот. Від того, який саме елемент «збуджується» і на якій висоті залежить колір сяйва.
Відомі кольори – червоний (наприклад, так світиться кисень на висотах 200—400 км), зелений, ультрафіолетовий, фіолетовий. Але кожне сяйво має свою неповторну гамму через відмінності хімічного складу атмосфери та конкретні погодні умови.
Всупереч загальноприйнятій думці, сяйва навесні та восени виникають частіше, ніж взимку та влітку. Пік припадає на періоди весняного та осіннього рівнодення.
Читайте також: Її надихнув розмаїтий рослинний світ Закарпаття: у Виноградові мешкає херсончанка, яка у своїх роботах увічнює квіти /ФОТО
Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії