На Закарпатті планують встановлення ВЕС на гірських полонинах.
У регіоні йде боротьба за місцеві вершини. Місцеві екологи б'ють на сполох через масові руйнування екосистеми гірських масивів у результаті будівництва на їх територіях вітрових парків.
Наразі потужну вітроустановку почали будувати у Нижньоворітській громаді. Стало відомо, що загалом на високогір'ї Карпат, за попередньою інформацією, планують звести понад 100 вітряків. Утім, шлях будівництва катастрофічний, адже процес будівництва зеленої енергетики завдає чималих збитків природі.
Наразі, у процесі проведення підготовчих робіт, лише на одному гірському об'єкті, що відноситься до природо-заповідного фонду, природі вже завдано шкоди на понад 2 млн грн.
"Таких вітроустановок планують спорудити більше сотні на гірських хребтах Боржаава, Вододільний, Руна, Лютянська Голиця...", - зазначає фахівчиня ГО “Екосфера” Оксана Станкевич-Волосянчук .
Нагадаємо, торік питання із будівництвом вітрової електростанції було піднято на Перечинщині, а саме у Тур'я-Реметівській ОТГ. Дозвіл на оренду території на гірському хребті Полонина Руна в межах громади, задля подальшого будівництва вітрових щогл, просила надати фірма з Донецька.
Між владою та громадою з цього приводу назріли певні розбіжності. Люди збирались на збори, аби відстояти безцінну чорничну вершину. Проти ВЕС виступали і деякі народні обранці. Не один раз доленосне для громадськості рішення, з метою надання фірмі дозволу на будівництво вже згаданих вітряків, переносилось на сесійних засіданнях. Врешті, і попри незгоди населення віддавати свою полонину до "чужих рук", на вершині таки цьогоріч було вчинено екологічне порушення тією ж фірмою. Експеримент зі встановлення вимірювальних щогл розпочався невдало, адже в процесі робіт, було зруйновано верхній родючий шар на гірському масиві. Крім того, збитків цією ж фірмою завдано гірському масиву Лютянська Голиця.