1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Не задобрюйте нечисть, моліться Богу": чи підтримують закарпатці гелловінський маразм?

446
Суспільство Новини Перечина

В Україні готуються до Дня пам'яті померлих.

"Не задобрюйте нечисть, моліться Богу": чи підтримують  закарпатці гелловінський маразм?

Традиційно щороку, 1-го листопада, в Україні готуються до важливої дати — Дня пам'яті померлих. До цього часу в усіх регіонах відвідують могили покійних родичів та прибирають кладовища.

На жаль, з кожним роком в Україні ховають усе більше людей. І Закарпаття — не виняток. Серед померлих дуже багато юних солдатів, що полягли за Вітчизну у боротьбі і рашистами. Тож останні роки день відзначення пам'яті усіх померлих є одним з особливих. Усі небайдужі запалюють свічку і на могилах захисників.

Жителі області віддавна цінують автентичні традиції. Вони стосуються і поминальної дати 1-го листопада. За словами краян, закарпатці ніколи не святкували "розрекламований" за кордоном "страшний" Гелловін. Це свято не наше, і звичай із задобрюванням усілякої нечисті в ніч Дня всіх святих — теж нам чуже. Тому багато старших людей проти всіляких веселощів, ярмарок з перевдяганням в костюми відьм, упирів, кажанів тощо. - Я проти Гелловіна. Це є не наше, й воно взагалі непотрібне, вважаю. Маразм якийсь, а не свято, — вважає пенсіонерка пані Марія. - У нас його не святкують, більш того церква його не одобрює. Наше свято День пам'яті померлих (Усі святі, як називають на Закарпатті) 1-го листопада його святкуємо здавна й до цього часу.

Йдемо на могили, ставимо квіти й запалюємо свічку або ж лампадку за світле царство померлих. Молитися Богу потрібно, а не кликати всяких чортів на якийсь там Гелловін, — відзначає Марія. - Хоч молодь деяка останнім часом переймає західну моду, страшилок їм мало. А в Україні війна — то найбільша страшилка... На жаль, не має кому пояснити сучасній молоді істину свята Дня пам'яті померлих, — із сумом каже пані Олена.

А ось як реагують на Гелловін у мережі Фейсбук.

Читайте також: Пластикове зло й "роги" в минулому: що закарпатці вже зараз несуть на могили?

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber