У регіоні йде підготовка до Дня пам'яті померлих.
Останнім часом екологи та священники застерігають не перетворювати місця спочинку померлих на гори пластику. Жителів у різних громадах інформують щодо шкідливості штучних вінків та інших ритуальних прикрас, якими щоразу торгують на ринках та в магазинах напередодні важливої дати. Проблема у тому, що штучні квіти й вінки, після того, як вони стають непотрібні, скидаються на загальний смітник поряд із кладовищами, де їх спалюють разом із іншим непотребом з цвинтарів. Їдкий дим від отруйного пластику небезпечний не лише для довкілля, але й здоров'я оточуючих. Тож варто замислитись у подальшому: варто чи ні перетворювати місця спочинку померлих в суцільну могилу із пластику.
Приємно відзначити, що, врешті, в останні роки у громадах області люди стають більш екосвідомими у плані облагородження кладовищ та замість ряду магазинного пластику несуть до могил своїх родичів натуральні, живі квіти. Це в основному хризантеми, які більшість краян вирощують у власних садах. Водночас живі хризантеми є нагода також придбати на місцевих базарах та в магазинах, що значно краще аніж купувати непотрібну пластмасу та ще й за тридорога.
Відомо, що торгівці напередодні Дня пам'яті померлих традиційно завищують ціни на ритуальну продукцію. Отож варто подумати: чи рятувати такий бізнес, чи краще відмовитися від того, що насправді не несе користі на могилі покійного.
Наразі, замість штучних вінків, популярності набирають вінки з натуральних матеріалів. Їх готують в домашніх умовах. Плетуть вінки із ялинових та соснових гілок, самшиту та іншої зелені. Оздоблюють калиною шишками з лісу, паперовими квітами, які занурюють попередньо в гарячий віск, аби вони довше тримали форму.
Що стосується штучних вінків на могилах, за словами священників, буде логічно не витрачати даремно грошей на "мертвий" пластик. Розумним варіантом буде пожертвувати ті самі кошти на лікування важкохворого чи на молитву у храмі.
Нагадаємо, два роки тому від пластикового непотребу на могилах відмовилися у Мукачівській, Берегівській та виноградівській громадах.
Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 9531 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12689 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5883 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9843 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1620 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3223 0 Суспільство