1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Мільярди на укриття в Україні: чи підготовані всюди такі необхідні в цей час бомбосховища?

658

В Україні триває війна та продовжено дію військового стану.

Мільярди на укриття в Україні: чи підготовані всюди такі необхідні в цей час бомбосховища?

  Від 24-го лютого в Україні розпочалося повномасштабне російське вторгнення. Рашисти окупували східну частину держави, руйнуючи важливу інфраструктуру в містах і селах, вбиваючи, катуючи і гвалтуючи мирних людей. Серед них - жінки й діти.

  Війна відібрала в українських родин найцінніше. Повітряні тривоги щодня змушували жити в страху та знаходитись в укриттях. Люди тижнями сиділи в холодних й темних підвалах - без їжі, води й комунікацій. Бомбосховища наразі чи не єдине безпечне місце, куди можна сховатись від чергових атак рашистів. Водночас, яка ситуація з облаштуванням тим самих "залізних споруд" в Україні.

Чи всюди є укриття й чи вони діють?

  За інформацією УНІАН, цього року привели до ладу майже 3900 таких об'єктів, де можна перечекати тривожні моменти під час масованих ракетних обстрілів. Інформація про усі ці об'єкти цивільного захисту розміщена на порталі "Залізне укриття" і доступна усім українцям за посиланням.

  На офіційному порталі можна знайти інформацію, в якому стані перебувають всі укриття, чи планується їх ремонт або що на цей час уже зроблено.

"Ми запускаємо сьогодні робочий портал "Залізне укриття", на якому можна постійно знайти інформацію про те, які укриття вже приведено у порядок, які буде приведено", - повідомив під час презентації міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

  За його словами, станом на сьогодні у фонді захисних споруд цивільного захисту налічується 61 803 укриття. Цього року з них привели до ладу 3891 об'єкт за 5,2 мільярди гривень. До кінця року планують завершити ремонтні роботи ще у 2956 укриттях за 1,4 мільярди гривень.

  Наразі одні із найбільш підготовлених укриттів уже працюють в столиці - Києві, у Печерському й Болонському районах, як інформує на телеграм-каналі заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко.

Усі роботи в спорудах, за словами Ткаченка, проводилися:

  • з дотриманням державних будівельних норм,
  • оновлено комунікації,
  • встановлено сучасні системи протипожежної безпеки та вентиляції.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber