1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Учнів Закарпаття завалюють домашнім завданням: скаржаться діти й батьки

3353
Суспільство Закарпаття

Першого вересня в освітніх закладах України відбулись нововведення.

Учнів Закарпаття завалюють домашнім завданням: скаржаться діти й батьки

  В освітніх закладах України від першого вересня розпочалося навчання. Цьогоріч воно стартувало в трьох формах: стаціонарній, онлайн та змішаній. Розпочали свою роботу із першого вересня й освітні заклади Закарпаття. Практично у всіх школах стаціонарне навчання.

Нагадаємо: нововведення в школах з першого вересня.

  І цього року, на жаль, діти в регіонах держави змушені вчитись в умовах війни та постійних тривог через атаки рашистами. На Закарпатті, на щастя, не йдуть бойові дії, утім і тут учнівська молодь під час повітряних тривог змушена спускатися до підвалів під час уроків.

  Батьки, ясна річ, переживають в такі моменти за своє чадо. Водночас, не менш стурбовані батьки школярів і самим процесом навчання, який часто зривається, коли діти в момент повітряної тривоги залишають уроки й просиджуюють в укриттях. Часто, буває, що вчителі, не встигають провести відповідний урок чи пояснити дітям нову тему.

  Водночас, учням дають багато завдань, які вони мають виконувати удома. Діти, кажуть батьки, не висипаються і подеколи дуже знервовані через масштабний обсяг домашніх завдань, які доводиться виконувати мамам і там, бо діти не розуміють програми.

- Якось та програма так складена в школі, що діти не вчаться, а дедалі тупість. Багато років, що їх й не потрібно, а то все нагрузка й нагрузка. Надають домашніх завдань, що до ранку дитина з тим має сидіти, - розповідає мама учениці 8-го класу пані Мілана.

Не рідко учителі скидають завдання на електронні щоденники в 10 чи 11 годин вечора, мала показувала мені щоденник, то була в шоці. І як то діти мають вчитися, що думає дирекція освітнього закладу, - запитує мама школярки.

- Ми вже і порушували цю тему на зборах, казали, спростять навчальну програму, будуть щось думати, але щось не придумали, - із обуренням каже Мілана.

Батьки Перечинщини теж б'ють на сполох:

Моя дочка нині навчається в сьомому класі. Жаліється і на уроки і вчителів, що дають так багато домашніх завдань. Я сама шкодую дитину в такій ситуації, не змушую вдома негайно виконувати усі завдання. Даю відпочити, бо розумію, голова розривається у дитини від таких навантажень, - відзначає Світлана.

- Могли б якось розумно ділити домашні завдання. Виконувати більше у школі, а вдома лише повторити, - каже Світлана.

- Зараз дітей роблять зі школи професорами. Купа нових предметів, а толку із них мало. Рюкзак настільки важкий, що дорослому важко тягнути, - розповідає Оксана Михайлівна.

- Щонедень чую від сина, як багато домашки назадавали. Спочатку не вірила, що і дійсно так багато дають дітям додому різних завдань, бо коли я ще навчалась, то вроді було інакше, - відзначає пані Оксана.

- Потрібно якось полегшувати нашу систему освіти, бо діти лише утупіють, замість того, щоб мати хороші знання в голові.

  Зауважмо, доросла людина в Україні працює в середньому 40 годин на тиждень. А школярі часом — 60. Домашні завдання дітям доводиться робити допізна, на активність на свіжому повітрі майже немає часу. У результаті школярі перевтомлюються і втрачають хист до навчання. І це суперечить не лише здоровому глузду, але й державним санітарним нормам.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber