1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

В одній із громад Закарпаття "забули" про місце з останками підопічних психінтернату: хрестів і могил уже майже не має (ФОТО)

1782
Суспільство Закарпаття

Мова іде про одне з кладовищ Закарпаття.

В одній із громад Закарпаття "забули" про місце з останками підопічних психінтернату: хрестів і могил уже майже не має (ФОТО)

Напередодні першого листопада краяни у всіх районах активно спішать до могил свої рідних, аби їх прибрати. На жаль, останнім часом кладовища в населених пунктах області перебувають у вкрай жахливому стані. Люди винять в цьому плані що мовляв не переймається благоустроєм, і комунальні структури, що не виконують належним чином своїх обов'язків.

Не залежно від того, що люди щороку, а то і більше разів на рік доглядають за поховальним місцем покійного родича - кладовища із року у рік, відзначає населення, переростають в суцільні й "непрохідні джунглі". Із височенних диких заростей не видно ані могил, ані хрестів. Люди губляться. Через "довколишній ліс", яким оточені місця поховання, зазначають в громадах, доводиться довго шукати потрібну могилу, аби врешті запалити там свічку та помолитись за пам'ять покійного. На жаль, останнім часом такою невтішною є ситуація на кладовищі у Тур'я-Реметі. Водночас, проблема не тільки у тому, що влада "погано дбає про благоустрій", а й у відношенні самих людей, що засмічують цвинтар відходами. Торішній пластик з могил не рідко жителі не те що складають на купи на цвинтарі, але і палять увесь цей непотріб одразу біля могил. Часто буває, що під сміттям залишаються чиїсь могили до яких вже роками ніхто не приходить, поховальна місцина стає смітником.

"Дуже страшно. То треба ноги зломити, аби відшукати могилу. Рік не була від свого останнього візиту на кладовище в селі. Прийшла із Ужгорода у Ремету, маю тут родичів", - розповідає пані Ірина.

"В які сторони дивиться влада, чому такий непорядок. Невже сільський цвинтар, де спочивають наші рідні, має бути в такому стані. Чи так важко місцевому ОТГ найняти людину, та заплати, аби покосила на цвинтарі. - Гляньте довкола, то чистий ліс, хаща. Нічого не видно у тих бур'янах. А ще й люди свині - перетворили це місце у справжній смітник", - відзначає пані Ірина.

"Хіба така шана має бути померлим?" - запитує жінка.

В громаді кажуть, що під сміттям, яке люди впродовж певного періоду скидають на місцевому цвинтарі чимало могил. Така ситуація спостерігається і з похованням підопічних місцевого психоневрологічного інтернату на цьому ж цвинтарі, що розташовані майже поряд із могилами тутешніх словаків. За словами однієї із працівниць інтернату пані Марії, це місце на кладовищі є одним з особливих, утім доглядати його наразі нікому.

"Люди забули, хто тут похований, що такі ж самі люди". Хоч вони й відрізняються поведінкою, але все ж вони - люди", - відзначає Марія. 

"Тут поховані найперші підопічні Тур'я-Реметівського психоневрологічного інтернату. Хрестів і могил вже збереглось не багато, але все ж є могили, є там останки померлих. Можна було б огородити це місце, щоб усі знали та бачили, що то не хаща, а тут лежать Люди", - відзначає Марія.

Нижче на фото - занедбаний стан могил, де поховано перших підопічних Тур'я-Реметівського психоневрологічного інтернату. Вціліли три могили - дві із нагробками й одна із залізним хрестом.

Нагадаємо, На Закарпатті збирають й заготовляють "сибірський ананас": чому ягоду вважають однією із найкорисніших? (ФОТО) 

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ ➤ 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber