1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті подорожчала машина дров: як запасаються жителі твердим опаленням цього року?

9403
Суспільство Закарпаття

У регіоні розпочинається опалювальний сезон.

На Закарпатті подорожчала машина дров: як запасаються жителі твердим опаленням цього року?

Жителі краю уже активно готуються до холодів. У багатьох районах уже на повну вмикають опалення у оселях. Розпалюють дровяні грубки, вмикають електричні обігрівачі й запускають блакитне опалення. Отоплюють оселі різними способами, виходячи із можливостей - фінансових й матеріальних.

Відзначмо, останніми днями в Карпатах істотно похолодніло, а в горах цього жовтня вже випав і перший сніг та вдарив мороз. Мінусову температуру зафіксували рятувальники на гірській Рахівщині.

Оскільки останнім часом комуналка суттєво здорожчала, закарпатці намагаються економити електроенергію та блакитне опалення, то ж використовують найчастіше тверде опалення допоки не настала ще справжня зима й мінусові температури не далися взнаки. А щоб не надто багато витрачати грошей на опалення власних будинків, утеплюють їх енергозберігаючими матеріалами ззовні й середини. Методів є чимало. Про них ми уже згадували раніше.

Що стосується твердого опалення, то цьогоріч ціни істотно зросли. Машину дров ще минулого року можна було придбати від 6000 тисяч гривень. А щоб порізати ті самі дрова обходилося торік від 2000 тисяч гривень. Такими торік були ціни за послуги у порізці дров були на Перечинщині.

Цьогоріч ціни істотно різняться по районах. В середньому, кубічний метр обійдеться покупцю в такі суми:

  • Перша категорія – від 1319 грн (неколоті дрова).
  • Друга категорія – від 832 грн.
  • Третя категорія – від 716 грн.

Варто враховувати, що за рубку деревини доведеться додатково розщедритися або зробити це самому. Якщо немає бажання витрачати час, можна придбати вже колоті дрова, але ціни дуже відрізняються від не колотих:

  • Перша категорія – від 3146 грн.
  • Друга категорія – від 2639 грн.

На Закарпатті люди також самотужки заготовляють дрова у лісах.

Здебільшого самостійно запасаються твердим опаленням ті, яким важко з фінансами і не можуть собі дозволити машину дров за чималу суму.

Відзначмо, торік в Україні запрацював державний інтернет-магазин дров для населення "ДроваЄ. Кожен може придбати собі чи своїм рідним дрова на зиму та ще й з доставкою додому.

Частина українців мають право отримувати тверде паливо (дрова) зі знижками різних розмірів та навіть безоплатно. Про це йдеться на сайті Finance.ua.

Відповідно до Постанови кабміну № 373, знижку можуть отримати наступні категорії населення:

  1. 50 % для членів родини загиблих,
  2. знижка 75% для учасника бойових дій,
  3. 100% знижка для громадян, які набули інвалідність внаслідок війни.

Громадяни, які відносяться до однієї з цих категорій мають проживати в будинках, де немає централізованого опалення. Така допомога може застосовуватися на придбання скрапленого газу, дров, вугілля, брикетів та іншого палива для опалення будинків. Для отримання допомоги необхідно звернутися до підрозділу з питань соцзахисту за місцем проживання.

Мають право отримати 100% знижку пенсіонери, які працювали за певною професією та проживають в сільській місцевості.

Такою пільгою можуть скористатися колишні працівники: 

  • педагоги 
  • медики та фармацевти 
  • спеціалісти з захисту рослин 
  • бібліотекарі та працівники музеїв 
  • громадяни, які працювали в сфері освіти культури, в державних та комунальних закладах культури

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чим найдешевше опалювати житло.

 

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber