Відомо, що з першого квітня цьогоріч в Україні рецептурні ліки почали відпускатись за електроним рецептом. Аби отримати його, пацієнт має бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров'я, а також обов'язково прийти на прийом до свого лікаря.
Рецепт буде потрібен на всі препарати, які раніше продавали за паперовими рецептами. До слова, це знеболювальні та гормональні медикаменти, протисудомні, снодійні та деякі припадати від кашлю. За електронним рецептом наразі виписують і препарати від цукрового діабету. Серед них один з актуальних препаратів, на який діє електронний рецепт є метамін та метформін. Останні істотно здорожчали практично у всіх українських аптеках. Не винятком стали аптечні заклади Закарпаття.
Про золоті ціни на ліки в місцевих аптеках Голос Карпат" уже писав у попередніх публікаціях.
Утім, з того часу, медикаменти ще подорожчали. Навіть за ті, на які діє електронний рецепт, розповідають жителі, доведеться доплатити зі своєї кишені. Найбільше ціновий аптечний зашморг відчувають наразі малозахищені верстви населення й серед них пенсіонери. Люди кажуть, що на дві тисячі їм важко вижити нині. Тим паче, коли усе подорожчало рекордним темпом.
- Як вижити в цьому світі пенсіонеру. Дві тисячі треба ділити на все. Дорога й комуналка, й продукти і ліки щоразу ростуть у ціні, - розповідає пані Олена.
- Я діабетик та ще й гіпертонік. Слава Богу, не інвалід, не маю групи. Але без ліків не можу. У хаті під ліжком тримаю своє лікарство у трьох коробках, роблю щоразу запаси, бо їм їх щодня, тричі по жмені, - додає співрозмовниця.
- Аптеки останнім часом позолотіли. Мій метформін виріс в ціні. Уже зараз донька принесла упаковку із 30 таблеток по 63,50 грн. (250 гривень чотири упаковки), 107 гривень доплачувати клієнту, - розповідає співрозмовниця. Нижче додаємо квитанцію із оплатою за препарат.
Нагадаємо, за даними МОЗ, люди з груп ризику або з виявленим цукровим діабетом можуть отримати безоплатну допомогу за програмою медичних гарантій. Лікар первинної ланки, зважаючи на стан здоров’я пацієнта, фактори ризику та можливу спадковість, може виписати пацієнту електронне направлення на проведення досліджень або на консультацію до лікарів-спеціалістів, наприклад, ендокринолога.
До пакету безоплатних послуг на рівні первинної меддопомоги, спрямованих на профілактику, діагностику та лікування діабету, включено:
вимірювання рівня цукру в крові;
регулярне вимірювання артеріального тиску;
оцінку загального серцево-судинного ризику за шкалою SCORE;
вимірювання індексу маси тіла; аналіз на загальний холестерин;
консультація щодо здорового способу життя;
направлення на інші аналізи та дослідження у вузьких спеціалістів;
призначення ліків з програми «Доступні ліки» при діабеті 2 типу;
виписування рецепту на інсулін за призначеним ендокринологом планом лікування.
Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!