1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Мав ногу відрізати": військовому ЗСУ дали шокуючу пораду в медико-соціальній експертній комісії

1354
Суспільство Закарпаття

В одній з областей України - скандал за участю очільниці обласної медико-соціальної експертної комісії.

  На Харківщині відмовили учасникові бойових дій у зміні групи інвалідності, заявивши, що для цього йому “треба було відрізати ногу”. Таку “пораду” харків'янин Дмитро Олійник, який був тяжко поранений під час боїв за Харків, отримав після 15 операцій на нозі та експертних висновків, що кінцівка остаточно втратила функціональність, повідомляє OBOZ.UA.

  Ветеран розповів про кричущий випадок на своїй сторінці у Facebook і зазначив, що рішення МСЕК про підвищення групи інвалідності “коштує” кілька тисяч доларів.

  На ситуацію відреагували в Міністерстві охорони здоров'я: там заявили про початок перевірки Харківської обласної МСЕК та оцінку правомірності рішень цієї комісії щодо встановлення інвалідності.

“Треба було ампутувати ногу”

  Дмитро Олійник, який під час боїв за Харків отримав тяжке поранення ноги і ледь не втратив кінцівку, розповів, що Харківська обласна МСЕК відмовила йому у підвищенні групи інвалідності з третьої на другу. Аргументи, які він наводив, докладаючи висновки експертів щодо повної втрати функціональної здатності ноги, враження на комісію не справили. Ба більше: очільниця Харківської обласної МСЕК заявила воїнові, що для отримання другої групи інвалідності він мав ампутувати ногу.

  “Так нащо ти залишав свою ногу? Треба було аби її відрізали, і була б друга група. (с) Бунічева Лариса Леонідівна, голова обласної МСЕК.

  Це так виглядає вдячність людям, які стали на захист держави. Так тоді, виходить, треба було й загинути в одному зі штурмів. Це як треба ставитися до військових, що можна не брати до уваги висновки київських клінік про те, що права нога втратила свою функціональну здатність і є біопротезом. Цього комісії МСЕК замало. 15 операцій. Замало. Треба вирвати все живе з людини та єхидно сказати: “Якби була ампутація – то була б друга група”, – написав Олійник.

  Третю групу інвалідності Дмитрові встановили майже рік тому. Через звільнення з лав ЗСУ на початку серпня його документи надійшли до Харківської МСЕК №3 – повторно. І там вирішили, що підставою для присвоєння другої групи інвалідності може бути лише ампутація, тоді як збережена, але така, що не функціонує, кінцівка нібито такою підставою не є. Він розповів, що поранена нога постійно нестерпно болить і поступово всихає. Довжину та обсяг кінцівки Дмитро заміряє щотижня – і щоразу нога стає дедалі меншою. Він заявив, що домагатиметься звільнення авторки цинічної “поради”.

  “Вимагаю звільнення Бунічевої Лариси Леонідівни з посади керівника обласної МСЕК. На цій посаді бачу ветерана війни, а їх, переконаний, зараз багато, і саме такі люди мають бути там! Бо вони відчули на собі все. На фото – витяг з МРТ. Та ранкове фото ноги”, – написав Олійник.

  На подію, що набула резонансу, відреагували в МОЗ. Там заявили, що наступного тижня в Харківській обласній МСЕК розпочнуть ретельну перевірку, за результатами якої будуть ухвалені кадрові рішення і притягнуто до відповідальності посадових осіб, які здійснювали протиправні дії. Як зазначають в МОЗ, перевірятимуть рішення про встановлення інвалідності. Після результатів перевірки буде не просто проведено оцінку дій Харківської МСЕК, а ухвалено рішення, і конкретні особи понесуть відповідальність.

  Нагадаємо, наразі в Україні в активному розпалі мобілізація. Останнім часом у Верховній раді ініціюють проєкти щодо покращення процедури мобілізації. Так от із першого жовтня запрацювала єдина електронна база реєстру військових під назвою "Оберіг". Наразі система оновленого обліку військовозобов'язаних наповнена на 90 відсотків. Про дані, які містяться в реєстрі "Голос Карпат" інформував у попередній публікації.

  Також, ми раніше писали, як в Україні підвищать вік мобілізації військовозобов'язаних. Служити у війську зможуть і після 60 років. До того наш сайт розповідав про порушення з боку працівників ТЦК під час вручень повісток чоловікам. Військовозобов'язаних продовжують зупиняти в громадському транспорті та приватних авто.

  У багатьох випадках "люди у формі", забувають про мінімальну культуру та забувають навіть представитись: хто вони й звідки.

  Відзначмо, за законом, представники ТЦК не мають права ні зупиняти жодного транспорту, ні вимагати від особи жодного документу.

  У попередніх публікаціях ми порушили тему незаконної видачі довідок військовозобов'язаним та як у військкоматах " із хворих роблять здоровими" й відправляють на фронт.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber