В Україні триває загальна мобілізація військовозобов'язаних.
Наразі в Україні продовжено дію військового стану й триває мобілізація. Останнім часом з метою покращити цей процес у державі, розроблено єдиний реєстр військовозобов'язаних. Система "Оберіг", куди вносяться дані про всіх військовозобов'язаних в Україні, запрацювала із першого жовтня й наразі наповнена на 90 відсотків. Про те, що у ній міститься, які дані про особу, "Голос Карпат" уже писав у попередній публікації.
Інновації в процесі мобілізації дадуть змогу спростити загальний процес щодо пошуку військовозобов'язаних та роздачі ним повісток.
Та не залежно від того, що єдиний реєстр військовий уже працює, в населених пунктах у різних областях України працівники ТЦК й далі продовжують масово зупиняти всі транспортні засоби, у тому числі і приватні авто, щоб вручити повістки чоловікам. З цього приводу на Закарпатті також розповідають про чимало порушень. Як виявляється, згідно з роз'ясненнями юридичних інстанцій, працівники ТЦК не мають право зупиняти жодного транспорту, вимагати у водіїв документи та вручати одразу повістки, до того ж без супроводу поліції. Утім, очевидці заявляють на іншому, "люди у формі" - працівники ТЦК часто порушують професійні обов'язки, можуть хамити і навіть у багатьох випадках застосовувати метод сили.
Також чимало казусів трапляється із так би мовити "культурою" під час виконання своїх повноважень працівниками ТЦК. Зі слів очевидців, у багатьох випадках, під час перевірок салонів автобусів і зупинок автомобілів, військові ігнорують навіть необхідністю представлятися, а просто вимагають присутніх чоловіків у транспортних засобах показати свої документи. Буває часто, що зупиняють навіть військових, що повернулись додому в законну відпустку. Про один із таких інцидентів розповідає військовий 128-ої Закарпатської бригади:
"Недавно прийшов у відпустку. Маю вдома машину, часто їжджу на ній до Ужгорода й Перечина. Завжди маю при собі усі документи, бо знаю, що коїться. Зупиняють", - розповідає військовий.
"Одного разу треба було їхати в Ужгород, сів на автобус, не брав машину, і тут тобі на. Зупинили автобус, зайшли до салону працівники ТЦК й вимагають у всіх документи", - розповідає співрозмовник.
"Дійшла черга й до мене, попросили мій паспорт. Кажу їм, що лиш учора мене зупиняли, показував їм документи, що військовий, сказав, де служу. Не повірили, - каже військовий. Витягнули з автобуса, думали, що їм брешу. Та все ж відшукали по базі, що я військовий та де служу. Відчепились", - каже військовий.
"Часто є і таке, що, зупиняючи транспорт, працівник ТЦК, нагло підходить до водія, не бажаючи навіть представитись, тут же просять: покажіть документи. Але це уже зверхність, має бути якась культура, мінімальна повага зі сторони ТЦК", - розповідає співрозмовник.