1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Вже не будуть за ними "ганятись": чи запрацює "ноу-хау" мобілізації військовозобов'язаних?

1154

З жовтня в Україні запрацював електронний реєстр військовозобов'язаних.

Вже не будуть за ними "ганятись": чи запрацює "ноу-хау" мобілізації військовозобов'язаних?

Згідно з оновленими стандартами у процесі мобілізації, чоловікам надсилатимуть повістки в режимі онлайн. Як уже раніше інформував "Голос Карпат", в Україні вже запустили Єдиний реєстр військовозобов'язаних, який покриє практично всіх військовозобов'язаних громадян і значно спростить процес мобілізації. За нові проголосували у Верховній раді Вся інформація про військовозобов'язаних в базі даних "Оберіг". Нова система пошуку військовозобов'язаних значно спростить процедуру мобілізації у подальшому. 

Зареєстрований в Раді законопроект пропонує зібрати всю наявну електронну інформацію з різних реєстрів в єдину базу.

Реєстр військовозобов'язаних міститиме персональну та службову інформацію, необхідну для постановки на військових облік, отримання статусу УБД або білого квитка. За допомогою цих даних можна буде поставити чоловіка на військовий облік без його особистої явки в ТЦК.

В реєстрі міститиметься така інформація: 

  • персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 
  • контактні та паспортні дані; 
  • документи про сімейний стан, освіту, місце роботи, наявність дітей;
  •  відомості про дати і цілі всіх поїздок за кордон і дати повернення; 
  • дані про наявність судимостей; 
  • наявність підстав для виїзду за кордон під час воєнного стану; 
  • службові дані - результати явки в ТЦК та проходження медкомісії, відомості про участь у бойових діях, отримання бойових поранень і т. п.

Доступ до інформації матимуть ТЦК та Служба безпеки України. При зборі даних до внесення їх до реєстру військовозобовязаних не інформуватимуть.

Дані для системи "Оберіг" передаватимуться через чотири бази: 

  • Міністерство внутрішніх справ; 
  • Міністерство фінансів; 
  • Міністерство освіти і науки; 
  • Державна Службова адміністрація.

МВС передаватиме до реєстру дані про купівлю та перереєстрацію транспорту, отримання водійських прав та появу в базі розшуку.

Міносвіти передасть в "Оберіг" дані про всіх, хто отримував або здобуває вищу освіту.

Також дані для реєстру може передавати Пенсійний фонд України. Тоді ТЦК знатиме про всіх чоловіків, які офіційно працевлаштовані і не стали на військовий облік.

Чи діятимуть повістки онлайн?

За допомогою електронного реєстру буде набагато простіше вести облік призовників, відстежувати їхнє переміщення країною і перевіряти підстави для виїзду за кордон. Але чи зможуть чоловікам вручати електронні повістки?

Представник Президента України у Верховній Раді Федір Веніславський раніше заявляв, що повістки онлайн, можливо, будуть, але в довгостроковій перспективі. Для реалізації такої опції потрібно доопрацювати механізм і змінити правила військового обліку. Раніше "Голос Карпат" інформував про підвищення мобілізаційного віку військовозобов'язаних. В раді ініціювали новий законопроєкт. До того ми писали, як зміниться процес мобілізації до кінця літа 2022-го. До військкоматів мають з'явитись практично усі військовозобов'язані для уточнення своїх даних. Чоловіків можуть мобілізувати із певних причин примусово, у разі якщо у них не буде права на відстрочку від армії. Давніше ми писали про збір підписів на підтримку петиції щодо добровільної демобілізації військовослужбовців після певного терміну служби. Ідеться про моральне та фізичне здоров'я солдатів, які потребують заміни на фронті, оскільки знаходяться в зоні бойових дій із перших днів російського вторгнення.

Нагадаємо, раніше ми писали, що ДБР відкрило кримінальну справу щодо працівників одного з ТЦК.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber