1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Людству загрожує найстрашніша лихоманка у світі: вона вже поширюється абсолютно повсюди

1477
Суспільство Закарпаття

Її небезпека у тому, що протікає у більшості хворих без жодних симптомів.

Людству загрожує найстрашніша лихоманка у світі: вона вже поширюється  абсолютно повсюди

У світі рекордно поширюється лихоманка, що стане однією з найбільших загроз для всієї планети в наступні десять років.

Про це інформує ВОЗ, пише "Інформатор".

Ідеться про лихоманку Денге. Зазначається, що більшість, людей, які захворіли на неї, не мають симптомів.

Це означає, що рівень захворюваності набагато вищий, ніж було відомо.

Саме ця лихоманка у наступні десять років стане ключовою загрозою на півдні Сполучених Штатів, у південній Європі та Африці. У ВООЗ вважають, що поширенню хвороби сприятимуть високі температури, які створюють умови для розмноження комарів, що є переносниками інфекції.

Видання Reuters пише, що хвороба Денге вже давно є справжнім лихом у більшості країн Азії та Латинської Америки, спричиняючи приблизно 20 тисяч смертей щороку. З 2000 року рівень захворюваності зріс у вісім разів у всьому світі.

У 2022 році зареєстрували 4,2 мільйона випадків хвороби, а у 2023 році очікується майже рекордний рівень поширення Денге. Наразі у Бангладеш спостерігається найгірший спалах за всю історію: понад тисячу смертей.

"Нам потрібно набагато активніше говорити про лихоманку Денге. Нам потрібно дійсно підготувати країни до того, як вони справлятимуться з додатковим тиском, який виникне у майбутньому у багатьох, багатьох великих містах", — сказав Reuters доктор Джеремі Фаррар, фахівець з інфекційних захворювань.

Фаррар підкреслив, що інфекція, швидше за все, "злетить" і сягне ознак епідемії у деяких частинах США, Європи та Африки. Це створить гострий тиск на лікарняні системи в багатьох країнах, попередив він.

Які симптоми лихоманки Денге

Більшість людей, які захворіли на лихоманку денге, не мають симптомів, а це означає, що рівень захворювання набагато вищий, ніж повідомляється. Ті, у кого з’являються симптоми, можуть відчувати лихоманку, м’язові спазми та біль у суглобах настільки сильний, що його називають "лихоманкою зламаних кісток". У важких випадках - менше 1 відсотка - це може бути летальним.

Спеціального лікування проти хвороби не має, однак розроблено вакцину.

Відомо, що лихоманка поширюється інфікованими комарами Aedes aegypti, які відрізняються від комарів, які є переносниками малярії. Вони активну протягом всього дня та кусають людей у приміщеннях.

Лихоманка денге — гостра інфекційна хвороба, яка схильна до епідемічного поширення та перебігає з гарячкою, інтоксикацією, міалгією, артралгією, екзантемою, лімфаденопатією, лейкопенією.

Джерелом інфекції є хворі люди, мавпи. Резервуаром інфекції є комарі роду Aedes та підроду Stegomyia, можливо і кажани. Гарячка денге поширена більш ніж у 110 країнах. Випадок захворювання на гарячку денге в Україні.

За результатами лабораторних досліджень у мешканки Київської області, яка захворіла 20.03.2019, діагностовано гарячку денге. Хвора з 21.02.2019 до 21.03.2019 перебувала в Індонезії (о. Балі). Під час подорожі проживала в готелях, харчувалася в ресторанах та кафе.

Під час відпочинку зауважувала на укуси комарів. Хвороба розпочалася з підвищення температури до 38,5 °С, появи головного болю, неодноразової блювоти, йдеться у звіті МОЗ. Ще один випадок зареєстровано у квітні того ж року .

Власне, в Україні не має умов для поширення лихоманки, відзначають у МОЗ. Водночас є випадки занесення її відпочиваючими в країнах, де її рівень дуже високий.

Читайте також: Це вже занадто проти всіх правил: в мережі Фейсбук поширюють відео за участю працівників ТЦК (ВІДЕО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber