На Закарпатті місцеві господарі в паніці через нашестя мишей та щурів цьогоріч.
В регіоні місцеві жителі б'ють на сполох. Щурі та миші цьогоріч завдають жителям істотних клопотів. Як уже раніше інформував "Голос Карпат" гризуни завдали шкоди багатьом сільгоспкультурам на полях жителів. Від поїдань гризунами пішли на нівець урожай "другого хліба". З'їдали врожай як на нивах господарів, так і вже зібране збіжжя в підвалах й пивницях.
Також понівечили гризуни врожай квасолі та кукурудзи. Люди кажуть, що минулого року не було так багато мишей, а от зараз від них майже немає відбою. Вони абсолютно повсюди - в будинках, на городах, лазять по подвір'ях та не бояться людей. Жителі розставляють на гризунів різні приманки та не встигають виносити мертвих істот із приміщень. Мертвятину теж виявляють поряд з водоймами, просто на вулиці тощо.
"Ціле нашестя нас атакує. Старші люди розповідали, що буде голод, коли так багато мишей, а цього року їх дуже багато", - розповідає жителька Перечинщини пані Оксана.
"Ми уже не встигаємо наставляти приманок. Нашестя лізе з усіх боків, щоразу по кілька мертвих мишей виносимо з хати. То кожного дня їх знаходимо у будинку", - розповідає Оксана.
"А що твориться на городах - лазять повсюди, усе гризуть. Багато мертвих туш познаходила поряд із потоком біля хати, повідносила на смітник, щоб не пішла зараза у воду", - акцентує газдиня.
"У мене миші цього року поїли сушениці з яблук та груш. Насушила на повну сітку, залишила накриту наніч в дривітні, бо сушила удень під сонцем, - залишили мені фігу, жменьку одну, решту поїли", - розповідає пані Мар'яна.
"Погостилися так собі файно. Вже насушила на зиму, лем не застала! А яблук нарізала дуже багато, та назгинатись було потрібно чимало, щоб назбирати", - розповідає Мар'яна.
"А вчора лущу квасолю у хаті, кіт біля мене, а миша танцює мені ламбаду, й кота не боїться", - відзначає газдиня.