1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Трусились вікна, здригалися меблі й ходила підлога: на Закарпатті розповідають, що їм довелось відчувати під час землетрусів

3132
Суспільство Новини Перечина

В Україні цьогоріч зафіксовано ряд землетрусів, деякі з них не оминули і Закарпаття.

Трусились вікна, здригалися меблі й ходила підлога: на Закарпатті розповідають, що їм довелось відчувати під час землетрусів

Впродовж останнього періоду на Закарпатті доволі часто фіксують підземні поштовхи різної амплітуди.

Цьогоріч землетруси було зафіксовано у Виноградівському районі , на Хустщині, поблизу Ужгорода та на Свалявщині. Деякі з них слабкої дії й відносились до маловідчутних. Утім, у січні цього року жителі багатьох населених пунктів пережили майже справжнє жахіття. У регіоні пройшов землетрус, потужністю близько чотирьох балів.

Неспокійним для жителів області видалось 3 січня. Саме тоді потрусило добряче у селах  Виноградівщини й Хустщини. Також відзначали на поштовхах й жителі Іршавщини. За даними моніторингового сайту  Geocenter, о 15:28 к. ч. (о 13:28 за Гринвічем) було зафіксовано 2 епіцентри поштовхів — один в селі Бронька - 4 бали, другий в селі Довге - 3.7 бали.

Очевидці зазначали, що на перших секундах навіть ніхто не зрозумів у чому річ. Люди відчували, як трусяться вікна, дрижить посуд у хаті й рухаються меблі. Трусило як на перших поверхах будинків жителів, так і на верхніх.

Причому, жителі, які проживають на третьому й четвертому поверхах зауважують, що на цій висоті землетрус було відчутно дуже потужно.

А у Горінчові на Хустщині, зауважують мешканці, від сили підземних поштовхів не тільки трусились будинки, а й сипалось скло із вікон.

Дехто із жителів у цей час був на роботі  й чули там поштовхи. Інші стали свідками "гарячої несподіванки",  пораючись в обійстях.

Напередодні в регіоні укотре зафіксували "земне дрижання". 23 вересня Головним центром спеціального контролю зареєстровано землетрус з епіцентром у Свалявському районі Закарпатської області, на глибині 2 км. За класифікацією землетрусів відноситься до невідчутних.

Останній землетрус у Закарпатській області був зареєстрований 14 вересня 2023 року з магнітудою 2,0 (за шкалою Ріхтера).

На сайті Головного центру спеціального контролю очевидці коментують шокуючі ситуації, в яких їм довелось опинитись під час землетрусів. Люди пригадують, як заснули і прокинулись серед ночі від сильного гулу. Дрижали підлога, трусилися меблі та стіни, вібрували будинки й автомобілі. Хтось відчував землетрус, перебуваючи у приміщенні, дехто в цей час просто очікував транспорту на зупинці та чув як ніби "ходить земля". Що пишуть в коментарях читайте далі

 

 

За останні століття у регіоні було зафіксовано землетруси потужної сили у різних районах:

  • 1 липня 1830 року та 21 грудня 1870 року – Тячів, інтенсивність 6-7 балів;
  • 7 жовтня 1894 року – Буштино, інтенсивність 6-7 балів; 10 серпня 1926 року – Тересва, інтенсивність – 7 балів;
  • 22 вересня 1979 року – Угля, інтенсивність 6-7 балів. Південно-західна частина Закарпаття – для цієї зони характерне одноактне вивільнення енергії, тому тут не є типовими повторні поштовхи.

Найбільш відчутними тут були землетруси:

  • 2 серпня 1936 року – Антонівка, інтенсивність 6-7 балів;
  • 24 жовтня 1965 року – Берегово, інтенсивність 7 балів;
  • 25 вересня 1977 року – Берегово, інтенсивність 6-7 балів;
  • 1 липня 1982 року – на кордоні Угорщини з Україною, інтенсивність 6-7 балів.
  • 23 листопада 2006 року – Берегово, інтенсивність 6-7 балів.

Крім того, сильні землетруси мешканці Закарпаття відчували і в таких місцях:

  • 26 грудня 1872 року – Довге, інтенсивність 7 балів;
  • 17 січня 1880 року – Вільхівці, інтенсивність 6 балів;
  • 14 вересня 1937 року – Драгово, інтенсивність 6-7 балів;
  • 8 березня 1978 року - Виноградово, інтенсивність 6 балів;
  • 20 травня 2003 року – Міхаловце (Словаччина), інтенсивність 5-6 балів (цей землетрус добре відчули мешканці Ужгородського та Перечинського районів).

Читайте також: На Закарпатті уже збирають "північний апельсин" - в аптеках ціни на плоди сили "б'ють по зубах"

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber