1. Новини Закарпаття
  2. >

"Гребуть наче свині": на Закарпатті в лісах все перерито ущент

23.09.2023 14:05 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Закарпатці розповідають про невтішні реалії.

Закарпатці розповідають про невтішні реалії.

  У регіоні розпочався осінній грибний сезон. Люди спішать до лісів із самого ранку, йдуть на ночівлю, щоб назбирати смаколиків та продати на ринку. Відзначмо, цієї осені кілограм білих грибів коштує від сотні гривень. За кошик із білими просять від 200-500 гривень. 

  За грибами полюють наразі на Перечинщині, Міжгірщині, Рахівщині, Свалявщині тощо. Трофеями з полювання охоче діляться у мережі Фейсбук.

  Утім, не так усе гладко, розповідають мисливці тихого полювання. Людей більше наразі в лісах, аніж грибів. Щоб урожай був достатньо багатий в лісах, треба дощу. На жаль останніми днями у деяких районах області не було опадів, то і грибів, кажуть, не надто густо. Ще одна із причин скупого врожаю в лісах - варварський метод збирання смаколиків. Більшість людей забирають з лісів найменші грибні екземпляри, тим самим шкодять грибниці, зриваючи верхній родючий шар із землею. Досвідчені грибники відзначають: коли перерити грибницю, тривалий час там не буде.

- Люди, наче ті свині. Біжать один перед другим, щоб якнайбільше набрати грибів та продати. Забрали б і листя, якби могли. Та так і роблять - зривають усе, руйнують грибницю з майбутнім грибом. Душа аж болить, коли таке бачу, - розповідає грибник з Перечинщини пан Петро.

- За таке б руки всі поламати, бо шкодять таким збиранням. Де перериють грибницю, в найближчий період можна забути, що там будуть гриби, - додає пан Петро. - Були би гриби, якби так жадно грибники не збирали, а так буде фіга, як сто людей перериють, - відзначає грибник.

Нагадаємо, раніше "Голос Карпат" інформував як збирають шипшину та продають на базарах.

Читайте на ГК:Небесне військо поповнив ще один закарпатець: смертю хоробрих загинув воїн з Мукачівщини (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатська митниця б'є рекорди: фінансові показники вчергове перевиконані
Читайте на ГК:Депутати під виглядом «відряджень» відпочивають за кордоном: СБУ провела обшуки в Ужгородській міськраді (ФОТО)