1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Знову біда: на Закарпатті - масштабні завіси із диму

1385
Суспільство Закарпаття

Села регіону "коптяться" в клубах диму.

Знову біда: на Закарпатті - масштабні завіси із диму

На Закарпатті люди продовжують палити сіно, яке цьогоріч так і залишилось нескошеним у багатьох місцевих громадах. Спалювання сіна, відзначають господарі, в яких уже не має худоби, чи не єдиний наразі вихід впорядкувати сінокісне угіддя. Про те, як у районах області люди палили сіно у великих масштабах цього року "Голос Карпат" інформував у попередніх публікаціях.

Така проблема, зокрема, спостерігалась й на Перечинщині. Люди спалювали цілі копиці сіна.

Після старту картопляних жнив у регіоні, люди вже палять не сіно, а бадилля з картоплі та кукурудзи. Масштабні дими та їдкий дим вчергове охоплюють населені пункти.

"Знову горить всюди. Люди лише недавно палили сіно, чадили, тепер палять гичанку. Сморід страшний, надвір вийти не можна, бо задихаєшся, вікна відчинити не можна, бо запах диму одразу вбирається в хаті", - відзначає Надія Петрівна.

"То ще лише починають палити гичаня, бо люди не всі ще картоплю вибрали. Ще лиш будуть дими й аромати", - каже газдиня.

Відзначмо, цьогоріч на Закарпатті вже оштрафовано чимало місцевих жителів, які палили суху траву на полях, прибираючи сінокісні угіддя.

Як зазначають в ДСНС, за самовільне випалювання рослинності або її залишків згідно ст. 77-1 Адміністративного кодексу України передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 3060 до 6120 грн. Якщо це скоєно у природо-заповідному фонді тоді штраф складає від 6120 до 12240 грн.

До слова, штраф може бути значно більшим, бо нараховуються збитки від знищеної вогнем площі. Тому Державна екологічна інспекція у Закарпатській області звертається до краян з розумінням підійти до цієї проблеми і вирішувати її іншими шляхами. Відносити на смітник, або ж спалювати у котлах. Адже здоров’я людей та чисте довкілля повинно бути на першому місці.

Нагадаємо, "Швирялкою дорого, тому руками": жителі Закарпаття гарують мов коні, щоб зекономити на жнивах 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber