1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Беруть їсти і пити: на Закарпатті біжать масово у ліси

379474
Суспільство Новини Перечина

Жителі області поспішають до лісових масивів.

Беруть їсти і пити: на Закарпатті біжать масово у ліси

На Закарпатті розпочався сезон осіннього тихого полювання. Грибники поспішають з порядними тарами до лісів із самого ранку. Беруь із собою перекусити, пляшку води, дощовик, ножик, ліхтарик тощо. Усе це необхідне мисливцям тихого полювання, коли йдуть у далекі маршрути.

У регіоні чимало місцевих родин заробляють на торгівлі грибами. Коли сезон, то йдуть на ночівлю всією родиною в грибний похід і так само родиною несуть все назбиране до найближчих місцевих базарів. Часто торгують білим карпатським золотом поряд з трасами в околицях населених пунктів.

Цьогоріч літний грибний сезон був сприятливим для жителів районів області. Гриби вродили практично у всіх місцевостях - низинах, гірських районах. Тож жителі мали нагоду підзаробити. Відзначмо, на початку сезону на ринках білі гриби продавали від 60-80 гривень 

Пізніше, білі здорожчали й стали вартувати уже 95 гривень, а кошик білих зі 150 гривень зріс у ціні до 250 гривень.

Підзаробляли на грибах як дорослі, так і малеча. Також здавали до пунктів прийому. Кілограм білих грибів приймали від 90 гривень, лисички вартували найперше 50 гривень за кілограм.

Трохи пізніше ці лікувальні гриби стали дорожчими навіть за білі - їх почали але приймати від 100 гривень за кілограм Кажуть, лисичок цього сезону було дуже багато в лісах, зокрема, досить щедрим сезон для найчистіших у світі жовтих грибів (лікують від глистяної інвазії)  , видався у населених пунктах на Перечинщині. До пунктів прийому люди зносили десяток кілограмів делікатесних лисичок.

Осінній грибний сезон у селах району наразі ще набирає початкового старту. Гриби уже є, також багато ще молодої грибниці. Знаходять осінні білі гриби - з темно бурими шапками і товстим коренем. Їх ще називають дубовиками або ж "крушняками". Також в березині є осінні підосичники й підберезники, - діляться досвідом грибарі. - Уже пішли білі осінні гриби. У дубині уже є крушняки - то парада, не гриб, - каже Михайло.

- Також знаходжу і топольові в березинці та у псянці. Усі осінні гриби дуже чисті, на відміну від літніх. На ринку їх більше цінять як літні гриби із "м'ясом", - каже грибник.

Читайте також: Закарпатець вирив яму глибиною 5-6 метрів: відома причина та наслідки таких дій

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber