1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Берегівчанка створила освітньо-виробничий простір для навчання садівництва ВПО

15.09.2023 12:59 Суспільство Актуально

Разом з партнерами жінка розвиває виробництво яблук з 2007 року, коли на 45 гектарах орендованої землі в Берегівському районі Закарпаття вони висадили молодий сад.

Разом з партнерами жінка розвиває виробництво яблук з 2007 року, коли на 45 гектарах орендованої землі в Берегівському районі Закарпаття вони висадили молодий сад.

Еріка Шапочка, очільниця кооперативу «Дари Берегівщини», коштом гранту від міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, отриманого в рамках освітньо-грантової програми TalentA, створила освітньо-виробничий простір для навчання садівництва українців, які були змушені переселитися до Закарпатської області.

 Математик за освітою, Еріка одразу почала впроваджувати інновації – автоматизувати процеси, використовувати сучасні засоби захисту рослин та мікродобрива, щоб вирощувати яблука хорошої якості, які можна буде експортувати. Щоб отримати нові знання, у 2020 році підприємниця приєдналася до програми TalentA, де виграла грант на створення мобільної спецслужби допомоги саду «Захисники рослин». Бригада допомагає фермерам покращити роботу в саду — підвищити врожайність та поліпшити якість фруктів, що вирощуються. У 2022 році Еріка вирішила ділитися своїм досвідом ще з більшою кількістю людей і в рамках спеціального антикризового сезону TalentA виграла грант на створення освітньо-виробничого простору для навчання садівництва внутрішньо переміщених українців, багато з яких знайшли прихисток на Закарпатті. У 2023 році навчання пройшло вже 30 людей і надалі, за очікуваннями фермерки, щорічно навчатиметься приблизно така ж кількість.

«Багатьом людям, які приїхали до Закарпаття, подобаються наші сади, вони хочуть працювати тут, але не мають відповідних навичок, оскільки раніше не мали справи з садівництвом. Навчити їх цього фаху – це дати можливість змінити своє життя, опанувати нові знання та отримати додатковий дохід, а для нашого бізнесу – це можливість зміцнитися, залучити до себе зацікавлених та мотивованих працівників, що позитивно вплине на економічне становище громади. Ми дуже вдячні програмі TalentA від Corteva Agriscience, яка дала нам цю можливість і підтримала в важкі часи повномасштабної війни», – говорить Еріка Шапочка.

«Corteva Agriscience працює заради продовольчої безпеки світу, приділяючи багато уваги проєктам, спрямованим на її підтримку та захист. Розвиток фермерства в громадах – можливість зміцнити їх під час повномасштабної війни, дати новий стимул для розвитку та створення робочих місць та врешті вплинути на кількість продовольства, які ці громади виробляють. 

Читайте також: У Берегові під час очистки русла каналу Верке знайшли небезпечні знахідки (ФОТО)

Читайте на ГК:Закарпатець намагався переправити «клієнта» до Угорщини за 00
Читайте на ГК:Земля прийме тіло, а небо душу: Берегівщину сколихнула трагічна звістка (ФОТО)
Читайте на ГК:Трагічна звістка облітає Закарпаття: "небесне військо" поповнив ще один закарпатець (ФОТО)