1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Нагорбатились, гроші за вітром, а якості мало": на Закарпатті нарікають на цьогорічний врожай стратегічного овоча

1148
Суспільство Закарпаття

У закарпатців цього року багатий врожай картоплі, водночас люди не задоволені якістю.

"Нагорбатились, гроші за вітром, а якості мало": на Закарпатті нарікають на цьогорічний врожай стратегічного овоча

Мова іде про картоплю. Під час війни - це один з основних стратегічних продуктів. Цьогоріч, у результаті здорожчання його в магазинах, люди садили врази більше картоплі. Аби мати свої запаси картоплі й не оглядатись пізніше на придбання цього овочу з магазинів, люди садили картоплю на різних додаткових ділянках. Щоб посадити зелені грядки із необхідною зеленню й овочами, люди перекопували навіть власні подвір'я.

На додаткових земельних ділянках садили квасолю, томати, капусту та буряки. А ще намагались цьогоріч засадити грядки із цибулею й часником. Вартість останнього в магазинах у вересні 165 гривень за кілограм. Рік тому він вартував 120 гривень за кілограм.

Та якби господарі не старались садити та сіяти, цього року багато городніх культур зійшли нанівець. Через погоні погодні умови на Перечинщині, зокрема, постраждали томати.

Також не надто врожайним цей рік видався на урожай кукурудзи - частину злакових знищено гризунами посил. Врожай картоплі цьогоріч доволі гарний у регіоні. Люди збирають чимало мішків "другого хліба". Утім якість врожаю не надто радує. Багато картоплі знівечено як погодою, так гризунами і слимаками. Люди розповідають, що цього року довелося неабияк намучитись під час оранки та саджання картоплі. Грошей витрачали багато на механічний обробіток землі, в той же час, ті затрати чомусь не виправдали очікувань мешканців. Тому дехто із сумом розповідає про картопляні жнива, адже хотілось, як відзначають, куди кращого урожаю.

"Картоплі цього року багато. Мішків з однієї ниви набрали 30. Ще більше аніж торік", - відзначає пані Оксана із Перечинщини.

"Встигли вибрати, коли ще була хороша погода, сушити не треба було багато, хоч деякі і досушували. Не хотіли одразу відкладати на зберігання, щоб не погнили", - констатує газдиня.

"Була й дуже велика, але й чимало дрібної картоплі. Також дуже і дуже багато поїденої мишами й слимаками", - розповідає Оксана.

"Торік вибрали менше, але врожай був більш якісним".

У деяких селах на Перечинщині, відзначають господарі, цього року узагалі - неврожай на картоплю. Зокрема, скаржаться на поганий врожай жителі Березнянщини. Відзначмо, торік у Дубриницько-Малоберезнянськійгромаді картоплю посадили чи не одними з найперших у регіоні. Садили як жителі, так й переселенці.

Нагадаємо, Саме зараз вони пішли: закарпатці вирушають в дорогу - за "крушняками" 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber