1. Новини Закарпаття
  2. >

Що робити при ДТП: рекомендації та алгоритм дій

11.09.2023 14:34 Суспільство ВАЖЛИВО

Дорожньо-транспортна пригода – це завжди сильний стрес для її учасників. Іноді досвідчені водії вмить забувають правила дорожнього руху, які завжди знали.

Дорожньо-транспортна пригода – це завжди сильний стрес для її учасників. Іноді досвідчені водії вмить забувають правила дорожнього руху, які завжди знали.

Знання основних правил поведінки на місці ДТП дозволяє запобігти можливим неточностям при оформленні необхідних документів. Про це пише «Я і Закон». 

По-перше, зупиніть транспортний засіб і залишайтеся на місці пригоди.

Автомобіль повинен знаходитись саме в тому місці, де відбулося зіткнення. Увімкніть аварійну сигналізацію і встановіть знак аварійної зупинки. Не намагайтеся залишити місце ДТП, оскільки за це передбачено штраф, а якщо є потерпілі – кримінальна відповідальність у залежності від наслідків.

В разі ДТП з постраждалими, для надання першої медичної допомоги потерпілим, слід викликати карету швидкої допомоги, а якщо це не можливо, зверніться за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до закладу охорони здоров’я.

У разі неможливості виконати вищезазначені дії, необхідно відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки. У лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред’явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди.

Якщо у ДТП нікому не завдано шкоди здоров’ю, життю, усі учасники аварії не перебувають у стані алкогольного чи іншого сп’яніння, в усіх учасників є страхові поліси, а один з учасників визнає себе винним і шкода, завдана транспортному засобу невинного водія не перевищує 50 тисяч гривень, водії мають право самостійно скласти європротокол.

За неможливості складання європротоколу, телефонуйте за номером 102 для оформлення дорожньо-транспортної пригоди поліцейськими.

Поки чекаєте приїзду поліції, встановіть свідків та очевидців, можливо хтось зафіксував момент аварії на свій реєстратор. В разі, якщо ДТП без потерпілих, то пригоду оформлятиме патрульна поліція, але якщо є потерпілі — на місце прибуде слідчий.

Читайте на ГК:Токенізація майна: Відкриваємо нові фінансові горизонти для українських підприємств
Читайте на ГК:Експерт розповів, що буде з курсом долара у листопаді
Читайте на ГК:Синоптик розповіла, що буде з погодою в Україні 1 листопада