1. Новини Закарпаття
  2. >

Правила мобілізації в Україні можуть змінитися: відомо кого торкнуться нововведення

11.09.2023 12:04 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україні пропонують прибрати термін «обмежено придатний» до військової служби і ділити призовників тільки на придатних і не придатних.

В Україні пропонують прибрати термін «обмежено придатний» до військової служби і ділити призовників тільки на придатних і не придатних.

За інформацією уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, на засіданні Ради національної безпеки та оборони він дав рекомендації врегулювати питання «обмежено придатних», «непридатних» чи «повністю придатних» через військові професії. Про це пише "Я і Закон". 

«Рішення таке, що потрібно прибрати це «обмежено придатний». Громадянин має бути або придатний до виконання військової служби або не придатний.

Якщо в силу свого здоров’я людина не придатна до виконання бойових задач з автоматом в руках прямо на передовій і в нього є, наприклад, проблеми з хребтом.

Але він може бути в штабі або в складі ракетних військ, може займатись IT військовим напрямком. Тобто все це треба врегулювати», — сказав він в ефірі телемарафону.

За його словами, в Україні часто фіксуються випадки, коли здорові чоловіки потрапляють в категорію «непридатних», водночас людей з очевидними і довготривалими проблемами зі здоров’ям відносять до категорії «обмежено придатні».

«Таким чином потрібно показати громадянину, що якщо він придатний, але в нього є проблеми зі здоров’ям, то він придатний для проходження служби в таких-то військах, які, наприклад, не пов’язані з передовою», — пояснив уповноважений ВР.

Лубінець додав, що це має бути прозорий та максимально цифровізований для громадян та лікарів процес.

Читайте на ГК:СБУ затримала "крота" ФСБ у військової адміністрації (ФОТО)
Читайте на ГК:Частину України накриє негода: де оголошено штормове попередження
Читайте на ГК:Просували прокремлівські ідеї в Україні: поліцейські ліквідували діяльність псевдорелігійної секти (ФОТО, ВІДЕО)