1. Новини Закарпаття
  2. >

На випадок тривог в освітніх закладах Закарпаття: відомо, яку річ мусять мати із собою всі учні?

11.09.2023 10:13 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Здобувачам освіти, що вчаться офлайн, слід буде мати важливу річ в момент повітряної тривоги.

Здобувачам освіти, що вчаться офлайн, слід буде мати важливу річ в момент повітряної тривоги.

  1 вересня школярі, які навчаються в очному форматі в освітніх закладах Закарпаття, мають носити з собою два рюкзаки – один звичайний, другий – на випадок повітряної тривоги. Про це інформують в Мінреінтеграції.

  Відзначмо, що 1 вересня у школах України діють три форми навчання. В кожній області свій формат – у залежності від безпекової ситуації. Також з'явилась нова форма навчання з початку навчального року у дистанційних школах.

  Проте міністерство освіти і науки України вважає пріоритетом безпеку учасників навчального процесу. Тож повернення до очного навчання залежить від регіону. Наразі відомо, що школярі, які навчаються в очному форматі, мають носити з собою два рюкзаки – один звичайний, другий – на випадок повітряної тривоги.

  За словами спеціалістів, другий - окремий наплічник батькам школярів слід готувати зазделегідь. Його дитина триматиме у школі й використовуватиме під час повітряної тривоги, тобто братиме до укриття.

  Відзначмо, практично у всіх закладах освіти області облаштовано безпечні місця, в яких діти зможуть перечекати тривогу. У 2023 році уряд планує облаштувати майже 1,5 тисяч укриттів, але загалом їх треба збудувати 5,4 тисяч.

  Однак, там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, очного навчання не буде.

“З боку ОВА має бути регулярний моніторинг безпекової ситуації в громадах. Місцева влада найкраще розуміє ситуацію у себе в громадах, а тому остаточні рішення про формат навчання будуть ухвалювати саме на місцях”, – пише Шмигаль.

  Що має бути у тривожному рюкзаку?

  У тривожний рюкзак потрібно покласти:

  • поживні батончики, снеки довготривалого зберігання;
  • пляшку питної води;
  • вологі серветки;
  • теплу легку ковдру;
  • записку, в якій вказано ПІБ дитини, контактні дані батьків і ближніх родичів (імена, номери телефонів, адреси);
  • додатковий телефон (за можливості) разом із зарядним кабелем і повербанком;
  • медичні препарати, якщо дитина проходить курс на постійній основі (попередньо поінформувавши про це класного керівника й вклавши інструкцію, як саме потрібно давати препарат);
  • кілька речей, які створять дитині атмосферу комфорту. Це може бути книжка, розмальовка або улюблена іграшка.

 Спеціалісти радять не перевантажувати наплічник, адже важкий рюкзак може завадити дитині швидко евакуюватися у безпечне місце. Раніше ми писали, що у школах України дітей вчитимуть дронознавству.

Читайте на ГК:Небесне військо поповнив ще один закарпатець: смертю хоробрих загинув воїн з Мукачівщини (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатська митниця б'є рекорди: фінансові показники вчергове перевиконані
Читайте на ГК:Депутати під виглядом «відряджень» відпочивають за кордоном: СБУ провела обшуки в Ужгородській міськраді (ФОТО)