1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

В Україні різко дорожчає молочка: відома причина

110

Молоко плавно дорожчало вже з початку цього року і додало в ціні +4% порівняно з вартістю продукту рік тому.

В Україні різко дорожчає молочка: відома причина

Зараз ціни в українських магазинах на молоко стартують від 31 гривні за літр.

Молоко і молочна продукція в Україні подорожчають. Головна причина - зростання цін на сире молоко. Про це розповідає Infagro.

Журнал пише, що зростання цін зумовлене кількома факторами. Зокрема, на внутрішньому ринку зріс попит на продукцію, але її пропозиція зменшилася через посушливий серпень.

"Цей тренд збігся зі збільшеним попитом на внутрішньому ринку, спричиненим спалахом внутрішнього туризму та поверненням українців з-за кордону перед початком навчального року", - зазначається в статті.

Зазначається, що молоко плавно дорожчало вже з початку цього року і додало в ціні +4% порівняно з вартістю продукту рік тому. Також фіксувався спад виробництва продукції.

"За сім місяців в Україні було вироблено 4,3 мільйона тонн сирого молока, що на 5,1% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. За оцінками, у сільськогосподарських підприємствах було вироблено 1,7 мільйона тонн (+8,5%), а в господарствах населення - 2,7 мільйона тонн (-11,9%)", - вказується в документах Держстату.

Експерти зазначають, наразі ціна за літр молока коливається в межах 30-32 грн. Після подорожчання продукту за літр молока проситимуть близько 40 грн. Також слід врахувати, що нова ціна на молоко стане враховуватися у виробництві молочних продуктів.

Читайте також: Жнива із жахами: на Закарпатті люди викопують гидотних істот і шокуючі гнізда рептилій

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber