1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті фахівці Держпродспоживслужби обстежили заклади освіти: що відомо

09.09.2023 10:34 Суспільство

Фахівці Держпродспоживслужби комісійно обстежили майже всі заклади освіти області перед початком навчального процесу.

Фахівці Держпродспоживслужби комісійно обстежили майже всі заклади освіти області перед початком навчального процесу.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби Закарпатської області.

1 вересня в області розпочали працювати 516 закладів дошкільної освіти, 618 закладів загальної середньої освіти, 33 заклади професійної, професійно-технічної та вищої І-ІІ рівня акредитації та 6 інтернатних закладів. За змішаною системою навчання планує працювати 31 школа та 2 ПТНЗ, всі інші – за очною системою.

"В ході обстежень порушення санітарного законодавства виявлено в 45 дошкільних та 78 загальноосвітніх навчальних закладах. Основні порушення, виявлені фахівцями: недостатня кількість холодильного, технологічного обладнання, посуду, відсутність медичних книжок у працівників, незатверджене примірне чотиритижневе сезонне меню, відсутні угоди на вивезення ТПВ, на дератизацію, дезінфекцію та дезінсекцію тощо", - йдеться у повідомленні. 

Основною причиною несвоєчасного підписання Актів готовності – відсутність результатів лабораторних досліджень питної води на момент обстеження закладів.

"Перед початком навчального року керівниками закладів дошкільної освіти подано на погодження 299 примірних сезонних меню, з них погоджено 278; загальної середньої освіти – 294 меню, з них погоджено 265 та 3 меню для закладів інтернатного типу, всі погоджено. За результатами виявлених порушень керівникам закладів дошкільної освіти надано 121 пропозицію, закладів загальної середньої освіти – 232, 2 – в ПТНЗ та 1 в інтернатному закладі", - додають у відомстві. 

У ході обстежень проводились лабораторні дослідження якості питної води, відібраної в закладах освіти лабораторією Держпродспоживслужби – 237 зразків на санітарно-хімічні і 313 зразків на бактеріологічні показники, всі без відхилень від норм.

Робота щодо контролю за дотриманням закладами освіти безпечних умов перебування, навчання та харчування продовжується.

Читайте також: Масштабна трагедія у Марокко: потужний землетрус забрав не одне життя

Читайте на ГК:Закарпатські школи отримали 10 автобусів (ФОТО)
Читайте на ГК:Збиралися перепливати Тису на надувних «пончиках»: на Закарпатті прикордонники затримали ухилянтів (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:На митницях змінюються правила контролю вантажів: що варто знати