1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Вже з 1 жовтня: у ЗСУ дали роз'яснення про військовий облік жінок

143

У Збройних силах України роз'яснили необхідність військового обліку для жінок з 1 жовтня.

Вже з 1 жовтня: у ЗСУ дали роз'яснення про військовий облік жінок

Про це повідомила прес-служба Сухопутних військ ЗСУ у Facebook.

Так, у жовтні 2022 року набрав чинності закон про добровільну постановку жінок на військовий облік.

Виходячи з нього, постановка на військовий облік – це не мобілізація жінок медиків, а виконання зміни до закону та узагальнення даних про резерв фахівців медичної сфери в державі.

Відтак з 1 жовтня на військовий облік будуть зобов'язані встати всі жінки-медики, тобто лікарі, медсестри, стоматологи, акушерки, фармацевти віком від 18 до 60 років. При цьому спеціальність враховується і за дипломом, і за фактичним місцем роботи.

Що стосується жінок з іншими спеціальностями, спорідненими з військовою, то вони можуть стати на облік за власним бажанням.

Як зазначається, для того, щоб жінкам стати на облік, треба підготувати такі документи:

  • заяву про постановку на облік;
  • паспорт чи ID-карта;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ про здобуття спеціальності/професії;
  • довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;
  • свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
  • свідоцтво про шлюб;
  • фотокартки 3х4.

"Коли жінка приходить до ТЦК стати на військовий облік, на неї заводять особисту справу. Далі її мають направити на медкомісію, яка зробить висновок про придатність/непридатність до військової служби. Медкомісія у військовозобов'язаних жінок має проходити так само, як і у чоловіків: повинні оглянути хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, оториноларинголог, стоматолог, дерматолог. Єдина відмінність - жінки мають ще пройти огляд у гінеколога", - пояснили в Сухопутних військах ЗСУ.

При цьому жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу або залучені до виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. Такі жінки виконують військовий обов'язок на рівних засадах із чоловіками. Тобто законодавство не розрізняє військовозобов'язаних жінок та чоловіків.

Військові також розповіли, чи треба ставати на військовий облік вагітним чи жінкам-матерям.

"Законом встановлено, що винятком є ​​вагітні жінки та ті, які перебувають у декретній відпустці. За статтею 73 розкладу хвороб згідно з Положенням про ВЛК, вагітні жінки визнаються непридатними до військової служби, незалежно від терміну та перебігу вагітності", - йдеться у повідомленні.

А ось вже призвані під час мобілізації жінки-військовослужбовці мають право на звільнення зі служби у зв'язку з вагітністю (незалежно від перебігу та строку) та у зв'язку з перебуванням у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашньому догляді тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення ним шестирічного віку.

"Медики-матері отримують право на відстрочку, якщо виховують дітей самостійно, мають трьох і більше неповнолітніх дітей або виховують дитину з інвалідністю, а також якщо їхній чоловік служить у ЗСУ. Для цього необхідно відвідати свій ТЦК та СП та надати всі підтверджуючі документи", - наголосили у ЗСУ.

Українцям також розповіли, чи потрібно самостійно йти до ТЦК та СП.

"Установи професійної (професійно-технічної), професійної передньої або вищої освіти, які здійснюють підготовку жінок за медичною або фармацевтичною спеціальністю, за два місяці до завершення навчання подають список щодо таких жінок до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності яких вони розташовані", - йдеться у роз'ясненні.

Так, зазначені списки є підставою для оформлення жінкам тимчасового посвідчення військовозобов'язаного (без визначення ступеня їх придатності для виконання військового обов'язку та позначки про постановку на облік) та внесення інформації до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

"Жінки, яким видано тимчасові посвідчення військовозобов'язаного, мають у семиденний строк з дня отримання таких посвідчень прибути до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого задекларовано/зареєстровано місце їх проживання, для взяття на військовий облік", - зазначили у Сухопутних військах.

 Тим часом, непрацевлаштовані жінки прибувають самостійно до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з метою взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних. Також є відповідальність за ухилення від постановки на військовий облік.

Як зазначається, за порушення військовозобов'язаних правил військового обліку під час військового стану, на них може бути накладено штраф від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень).

Нагадаємо, У Румунії побудують укриття у прикордонних з Україною містах  

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber