1. Новини Закарпаття
  2. >

Чисельність вовчих зграй стала реальною загрозою: природоохоронний статус вовків можуть змінити

04.09.2023 22:53 Суспільство ВАЖЛИВО

Наразі відстріл вовків заборонений законодавством, але усе може змінитися.

Наразі відстріл вовків заборонений законодавством, але усе може змінитися.

Європейська комісія має намір переглянути природоохоронний статус вовків в Євросоюзі, розпочавши в понеділок відповідне дослідження.

Про це повідомила пресслужба Єврокомісії, повідомляє "Європейська правда".

У своїй заяві президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що в деяких частинах Європи чисельність вовчих зграй стала реальною загрозою як для домашньої худоби, так і потенційно для людей.

Вона закликала місцеві та національні органи влади вжити заходів там, де це необхідно. За її словами, чинне законодавство ЄС вже дозволяє їм це робити.

"Там, де існує очевидна небезпека, місцева влада може дозволити полювання. Я вважаю, що це абсолютне право", – переконана фон дер Ляєн.

Єврокомісія попросила науковців, місцеві громади та всі зацікавлені сторони по всьому ЄС надати дані про популяції вовків та їхній вплив до 22 вересня.

За словами фон дер Ляєн, мета полягає в тому, щоб визначити, де вовки становлять загрозу, і використати зібрані дані з усієї Європи для перегляду захищеного статусу тварин.

Президентка Єврокомісії пообіцяла, що аналіз зібраних даних буде завершено до кінця року.

Наразі вовки мають суворий охоронний статус в законодавстві ЄС з положеннями, що дозволяють місцевій владі вживати заходів, таких як відстріл, коли виникають конфлікти з сільськими громадами та фермерами. Відомо, що вовк вбив улюблену домашню тварину фон дер Ляєн – поні Доллі.

Нагадаємо, раніше ми писали, що за літо в Угорщині побувало декілька тисяч дітей-українців.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Шокуюча заява “вусаня”: Лукашенко заявив, що вважає Україну «своїм» регіоном
Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією
Читайте на ГК:“Українська мова є частиною нашої культурної спадщини”: Кисельов зробив несподівану заяву /ВІДЕО