1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті нещадна стихія призвела до масштабних руйнацій: відомі деталі (ФОТО)

802
Суспільство Закарпаття

На Закарпатті через негоду останнього місяця завдано шкоди на територіях лісових господарств.

На Закарпатті нещадна стихія призвела до масштабних руйнацій: відомі деталі (ФОТО)

Нещадна стихія не оминула Закарпаття в останні дні місяця серпня. Потужна негода із сильним вітром та зливами проходила в районах області 31 серпня. 

Буревій наробив лиха на територіях лісництв Мукачівщини й Свалявщини, зазначають в Карпатському лісовому офісі. Найбільше вітровалів та вітроломів зазнали «Свалявське лісове господарство» – 183 гектарів, «Мукачівське лісове господарство» – 76 гектарів, «Рахівське лісове дослідне господарство» – 39 гектарів. Як розповідають лісівники, на пошкоджений ліс тепер чекають санітарні руки. Правда, перед тим спеціалісти мають провести обстеження лісових патологій та оцінити вплив пошкоджень на довкілля. Зрештою, Міністерство захисту довкілля проаналізує проведену лісокористувачем оцінку та усі отримані пропозиції громадськості та погодить, або не погодить санітарні рубки.

Весь процес може тривати від двох до чотирьох місяців.

«Ділянки із поваленими деревами являються потенційними осередками шкідників та хвороб лісу, таких як гнилі, трутовики, опеньок осінній та інші. Також варто зазначити, що після висихання вітровальної та буреломної деревини, крон дерев, такі ділянки стають надзвичайно пожежонебезпечними», – пишуть лісівники.

Наслідки руйнувань, зокрема, на Свалявщині, публікують у мережі Фейсбук місцеві жителі. Дехто ж висловлює власні припущення з приводу того, що могло призвести до таких величезних руйнувань лісових площ, ігноруючи те, що саме негода стала причиною знищення сотень дерев на територіях місцевих громад. Інші у шоці від того, як за секунди негода зрівняла ліси із землею.

Нагадаємо, раніше ми писали, що на Закарпатті злетіли ціни на фрукти. Цьогоріч сезон ягід істотно бив по кишенях пересічних покупців.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber