1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті вродив лікувальний "магічний кущ" - ягоди рятують від ряду болячок (ФОТО)

505
Суспільство Закарпаття

На Закарпатті вже завершили збирати яфину й ожину та запасаються плодами аронії.

На Закарпатті вродив лікувальний "магічний кущ" - ягоди рятують від ряду болячок (ФОТО)

Плоди аронії - чорної горобини володіють цілющим ефектом. Заготовляють її закарпатці віддавна. Кущі горобини можна побачити у лісах, біля водойм, у садах жителів.

Достигає цей кущ родини розових в середині серпня. Наразі у регіоні почався старт збору цих лікувальних, терпкуватих на смак чорних ягід. Збирають горобину і у селах Перечинщини та Ужгородщині в садах та лісах.

Плоди горобини їдять сирими, додають до компотів, готують варення, заморожують та висушують. Плоди сушать на відкритому повітрі або у сушарках.

Сушені плоди горобини офіційно вважають лікарським засобом. Однією і поширених є горобина чорноплідна, або ж аронія чорноплідна (Aronia melanocarpa). Плоди горобини чорноплідної використовують у медицині для зміцнення капілярів та зниження артеріального тиску. Помічна горобина, як сечогінний, жовчогінний, полівітамінний засіб. Зокрема ці чорні ягоди використовують для профілактики Р-вітамінозної недостатності.

Широко застосовується у кондитерській промисловості.

Плоди горобини рекомендують вживати при гастриті зі зниженою секрецією шлункового соку, променевій хворобі, дерматиті, цукровому діабеті та атеросклерозі. Лікувальні й листки горобини. У них містяться речовини, які здатні покращувати роботу печінки.

У багатьох народів горобина вважалась магічним деревом. Її ще називали деревом вогню, або ж «деревом відьм». Із горобини виготовляли рукоятки для зброї, аби захиститись від ворога в битві.

Англійці застерігають себе від відьом, саджаючи горобину перед будинком.

У Північній Європі і досі вважають, що горобина біля будинків надасть житлу і його мешканцям захист під час пожежі чи блискавки.

Нагадаємо, "Ноги б переламати паскудам": на Закарпатті повідомляють про справжнє жахіття нічної доби 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber