1. Новини Закарпаття
  2. >

У Польщі поширюється небезпечна інфекція: відомо чи загрожує вона українцям

03.09.2023 13:26 Суспільство ВАЖЛИВО

У Польщі продовжує вирувати легіонельоз, або хвороба легіонерів.

У Польщі продовжує вирувати легіонельоз, або хвороба легіонерів.

Під загрозою опинилися громадяни похилого віку, люди із низьким імунітетом, курці та громадяни, які мають хронічні хвороби. 

Небезпечна інфекція доволі стрімко поширюється у Жешуві, але нові випадки захворювання фіксують й в інших прикордонних міста, приміром, у Перемишлі. Загалом у лікарнях перебувають вже понад 160 осіб із підтвердженим діагнозом. Причиною спалаху небезпечної хвороби стала водопровідна вода, але польські спецслужби розглядають й варіант ймовірної диверсії, адже саме Жешув став транспортним хабом військових постачань в Україну.

Про те, чи загрожує легіонельоз українцям, хто у зоні ризику та як можна заразитися розповіла у коментарі "Експрес. Захід" директор Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

За словами медика, у групі ризику захворіти легіонельозом передовсім перебувають люди похилого віку, люди із слабким імунітетом, ті, хто має хронічні захворювання легень. Втім, підхопити хворобу від зараженої людини неможливо, навіть якщо у неї є всі ознаки захворювання. 

Перші симптоми легіонельозу нагадують застуду або грип. Зазвичай відчуття втоми, розбитості, болі у кістках, головний і м’язовий біль. Загальними симптомами також є нежить, першіння в горлі, кашель, озноб, підвищення температури тіла. Подальший перебіг багато в чому залежить від загального стану хворого, його імунітету, тяжкості інших захворювань, віку, - пояснила Іванченко.

Зараження легіонельозом може статися практично скрізь, де тепло, волого і, швидше за все, брудно. Неочищені системи кондиціонування та вентиляції, зволожувачі повітря, фонтани, водяні завіси

Перші симптоми легіонельозу нагадують застуду або грип. Зазвичай відчуття втоми, розбитості, болі в кістках, головний і м’язовий біль. Загальними симптомами також є нежить, першіння в горлі, кашель, озноб, підвищення температури тіла. Подальший перебіг багато в чому залежить від загального стану хворого, його імунітету, тяжкості інших захворювань, віку.

Інкубаційний період Legionella pneumophila становить від двох до п'яти днів після контакту зі збудником. 

Легіонельоз: який перебіг інфекції

У хворих на легіонельоз фіксують дуже високу температуру 39-40°C, з'являється сильний кашель, прискорене дихання, задишка. Це вже сигнали про те, що розвивається пневмонія. Можуть бути неврологічні розлади та порушення свідомості, а також такі симптоми, як діарея, блювота, біль у м’язах і суглобах або серцеві аритмії.

Деякі пацієнти скаржаться на кровохаркання, болі в м’язах і суглобах. У декого можливі навіть дезорієнтація в просторі, марення, галюцинації. А в 30% випадків дихальна недостатність може призвести до смертельного результату, - каже Іванченко.

Легіонельоз: скільки хворих 

Яромир Шленчка, керівник повітової санітарно-епідеміологічної станції в Жешуві, повідомив у неділю про три нових випадки зараження легіонеллою на Підкарпатті. Кількість хворих на хворобу легіонерів – 163. За останню добу нових летальних випадків не було.

За словами Шленчки, кількість людей, інфікованих легіонелою, зросла до 163 - на три більше, ніж у суботу. Люди з новим діагнозом інфекції потрапили до лікарні 1 вересня цього року.

Найбільше хворих у Жешуві – 109 та у Жешувському повіті – 38. Четверо хворих у Дембіцькому, троє у Ропчицько-Сендзішівському повіті, двоє у Ланьцутському. По одному зараженню було зареєстровано у пацієнтів із таких районів: Ясельського, Пшеворського, Перемишльського, Кольбушувського, Ніжанського, Сталововольського та Опольського району (Любельське воєводство).

Кількість померлих за останню добу не змінилася. Наразі їх 19. Усі мали супутні захворювання.

Читайте також: У школах України "дистанційку" введуть не лише на окупованих територіях: відома причина

Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією
Читайте на ГК:“Українська мова є частиною нашої культурної спадщини”: Кисельов зробив несподівану заяву /ВІДЕО
Читайте на ГК:У МЗС України підтвердили загибель 25 українців в Ізраїлі та Газі