У Польщі продовжує вирувати легіонельоз, або хвороба легіонерів.
Під загрозою опинилися громадяни похилого віку, люди із низьким імунітетом, курці та громадяни, які мають хронічні хвороби.
Небезпечна інфекція доволі стрімко поширюється у Жешуві, але нові випадки захворювання фіксують й в інших прикордонних міста, приміром, у Перемишлі. Загалом у лікарнях перебувають вже понад 160 осіб із підтвердженим діагнозом. Причиною спалаху небезпечної хвороби стала водопровідна вода, але польські спецслужби розглядають й варіант ймовірної диверсії, адже саме Жешув став транспортним хабом військових постачань в Україну.
Про те, чи загрожує легіонельоз українцям, хто у зоні ризику та як можна заразитися розповіла у коментарі "Експрес. Захід" директор Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.
За словами медика, у групі ризику захворіти легіонельозом передовсім перебувають люди похилого віку, люди із слабким імунітетом, ті, хто має хронічні захворювання легень. Втім, підхопити хворобу від зараженої людини неможливо, навіть якщо у неї є всі ознаки захворювання.
Перші симптоми легіонельозу нагадують застуду або грип. Зазвичай відчуття втоми, розбитості, болі у кістках, головний і м’язовий біль. Загальними симптомами також є нежить, першіння в горлі, кашель, озноб, підвищення температури тіла. Подальший перебіг багато в чому залежить від загального стану хворого, його імунітету, тяжкості інших захворювань, віку, - пояснила Іванченко.
Зараження легіонельозом може статися практично скрізь, де тепло, волого і, швидше за все, брудно. Неочищені системи кондиціонування та вентиляції, зволожувачі повітря, фонтани, водяні завіси
Перші симптоми легіонельозу нагадують застуду або грип. Зазвичай відчуття втоми, розбитості, болі в кістках, головний і м’язовий біль. Загальними симптомами також є нежить, першіння в горлі, кашель, озноб, підвищення температури тіла. Подальший перебіг багато в чому залежить від загального стану хворого, його імунітету, тяжкості інших захворювань, віку.
Інкубаційний період Legionella pneumophila становить від двох до п'яти днів після контакту зі збудником.
Легіонельоз: який перебіг інфекції
У хворих на легіонельоз фіксують дуже високу температуру 39-40°C, з'являється сильний кашель, прискорене дихання, задишка. Це вже сигнали про те, що розвивається пневмонія. Можуть бути неврологічні розлади та порушення свідомості, а також такі симптоми, як діарея, блювота, біль у м’язах і суглобах або серцеві аритмії.
Деякі пацієнти скаржаться на кровохаркання, болі в м’язах і суглобах. У декого можливі навіть дезорієнтація в просторі, марення, галюцинації. А в 30% випадків дихальна недостатність може призвести до смертельного результату, - каже Іванченко.
Легіонельоз: скільки хворих
Яромир Шленчка, керівник повітової санітарно-епідеміологічної станції в Жешуві, повідомив у неділю про три нових випадки зараження легіонеллою на Підкарпатті. Кількість хворих на хворобу легіонерів – 163. За останню добу нових летальних випадків не було.
За словами Шленчки, кількість людей, інфікованих легіонелою, зросла до 163 - на три більше, ніж у суботу. Люди з новим діагнозом інфекції потрапили до лікарні 1 вересня цього року.
Найбільше хворих у Жешуві – 109 та у Жешувському повіті – 38. Четверо хворих у Дембіцькому, троє у Ропчицько-Сендзішівському повіті, двоє у Ланьцутському. По одному зараженню було зареєстровано у пацієнтів із таких районів: Ясельського, Пшеворського, Перемишльського, Кольбушувського, Ніжанського, Сталововольського та Опольського району (Любельське воєводство).
Кількість померлих за останню добу не змінилася. Наразі їх 19. Усі мали супутні захворювання.
Читайте також: У школах України "дистанційку" введуть не лише на окупованих територіях: відома причина
Читайте також:
- 500 мільйонів доларів вклали в економіку Закарпаття: хто вклав шалену суму?
- В магазинах, на трасах і на базарах: що продають закарпатці за вартістю "золота"?
- Найкрасивіша дівчина на планеті: як виглядає переможниця одного з найбільших міжнародних конкурсів краси (ВІДЕО, ФОТО)
- Закарпаття - у зоні ризику: що відомо про загрозу, що йде із Європи й чого слід берегтись?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 7799 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 11529 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 4792 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9089 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1324 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 2604 0 Суспільство