У школах держави із 1 вересня чекатимуть ряд нововведень.
Як уже раніше інформував "Голос Карпат" на здобувачів освіти навчальних закладів очікуватимуть нові зміни з початку нового навчального року. Йдеться, насамперед, про масовий перехід освітніми закладами на електронні щоденники, що дасть змогу більш ефективно організувати систему оцінювань знань кожного з учнів й контролювати його успішність під час навчання.
До слова, такий формат щоденників нині впроваджують у деяких школах на Перечинщині, зокрема, в освітніх закладах Тур'я-Реметівської ОТГ. Отож учні із першого вересня вже отримуватимуть заслужені оцінки в режимі онлайн, доступ до оцінок матимуть як здобувачі освіти та педагоги, так, звісно, й батьки. Відзначмо, до кожного зі щоденника в мережі онлайн кожен учень матиме свій особистий пароль, а батьки матимуть доступ лише виключно до оцінок свого чада. Варто наголосити, електронні щоденники наразі користуються чималою популярністю серед учнів освітніх закладів Закарпаття, зокрема, Ужгородщини й Мукачівщини. За їх словами така система електронних щоденників набагато зручніша аніж друковані варіанти щоденників. Тим паче, такий щоденник, наголошують учні, не "вдасться забути удома".
Закарпаття початок нового навчального року проходитиме за новими стандартами.
А які ще новації будуть впроваджені в школах із першого вересня?
Про нові зміни, які очікують школярів освітніх закладів України, ідеться у матеріалі "РБК".
Насамперед, відбудеться зміна формату навчання. Це означає, що школи зможуть самостійно обирати формат навчання, аналізуючи безпекову ситуацію в регіоні. Очний варіант можливий, якщо навчальний заклад обладнаний укриттям. Дистанційно функціонуватимуть школи у прифронтових регіонах. Також батьки школярів зможуть вибрати інший варіант навчального процесу, якщо їм не підійде той, що пропонує навчальний заклад.
Навчатимуться влітку, а взимку — довше відпочиватимуть
За новими стандартами, навчальний рік у 2023-му році триватиме до 28 червня, оскільки взимку можливі нові віялові відключення електроенергії. В зв'язку із цим, довшими стануть зимові канікули.
У школах буде новий навчальний курс та оновлять предмети
Міносвіти розробляє практикум із мінної безпеки для школярів. Курс викладатимуть усім дітям, а інформацію планують адаптувати під кожну вікову групу. Освітяни уже створили навчальні посібники для вчителів. На інформатиці розповідатимуть про штучний інтелект та програмування, а предмет "Захист України" переведуть у практичний формат.
Спростять курс для школярів за кордоном
Діти зможуть проходити лише 6-8-годинний український блок (залежно від класу це українська мова, література, історія України, географія). Інші базові предмети неповнолітні українці вивчатимуть у місцевих школах. Подібні нововведення покликані зменшити навантаження на учнів, оскільки їм доводиться проходити аналогічні теми під час уроків двічі.
В українських школах заборонять смартфони
У школах Львова планують вже з 1 вересня запровадити заборону на використання смартфонів під час навчання. Подібні нововведення поки що матимуть рекомендаційний характер і кожен заклад зможе самостійно регулювати дане питання. Також освітяни рекомендують запровадити наукові експедиції із географії та історії, для яких треба розробляти спеціальні маршрути.
Заняття у школах розпочинатимуться дещо пізніше
У деяких освітніх закладах Закарпаття вирішують змінити звичний графік навчання. Зокрема, в школах Тур'я-Реметівської горомади з першого вересня уроки розпочинатимуться за новим графіком - від 8,30 за київським часом. Раніше, уроки в навчальних закладах громади розпочинались о 8:00 годині за київським часом. То ж оновлений графік, сподіваються вчителі, дасть можливість школярам більш вчасно приходити на заняття й підготуватись до уроків.
Нагадаємо, Відвертітись не вийде: в освітніх закладах Закарпаття на учнів очікують ряд несподіванок
Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими
Читайте також:
- Сюрприз для водіїв: як зміни в іспитах на права вплинуть на ваш досвід?
- Поза блекаутом й чергами: який сюрприз підготували закарпатцям в Обленерго?
- Закарпатці ще "ловлять удачу": в яких районах досі полюють за "білим скарбом"? (ФОТОФАКТ)
- Закарпаття готується до удару: що чекає на жителів області 19-20 листопада внаслідок негоди
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 9176 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12385 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5687 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9695 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1552 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3085 0 Суспільство