1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Гепнули різко донизу: в яку вартість обійдеться "бистриця" в останні дні літа жителям Закарпаття?

6896
Суспільство Закарпаття

У регіоні пішли донизу деякі ягоди й фрукти.

Гепнули різко донизу: в яку вартість обійдеться "бистриця" в останні дні літа жителям Закарпаття?

Останніми днями на Закарпатті істотно дешевшають кавуни й сливи. Відзначмо, на початку сезону ціна смугастих смаколиків була не підсильною в плані купівлі багатьом покупцям. Через трагедію на Каховській ГЕС українцям довелося забути про ці смаколики цього літа, і смакувати насамперед імпортні фрукти. Їх ввозили на територію України із Туреччини, Азербайджану тощо. Утім, ціна імпорту була врази вищою, аніж ціна вітчизняних смаколиків. Нагадаємо, "золоті" ягоди за майже пів тисячі жителі купували не надто охоче.

Відтак, нарешті, у регіоні змогли дочекатись й свого урожаю кавунчиків за значно помірними цінами. Перший врожай кавунів з Берегівщини й Виноградівщини на ринках області цьогоріч можна було побачити в середині липня. Ціни на них були від 35-38 гривень на місцевих базарах та в магазинах. Утім, значно дешевше (за торішніми цінами) туристам й охочим клієнтам їх продавали місцеві фермери - від 25 гривень за кілограм.

Пізніше смугасті із Виноградівщини узагалі опустились в ціні до 8-9 гривень за кілограм. В соцмережах про це поширювали різні кумедні дописи й фото.

Що стосується слив цього року на ринках області й магазинах, їх ціни також були високими - 85 гривень за кілограм. Нині, за кілька днів до кінця літа один з популярних закарпатцями фруктів - сорт сливи "бистриця" (угорка) пішов на спад. Нині один кілограм слив у середньому можна придбати по 18 гривень. Тож закарпатцям слід запастися товаром, поки дешевий. Місцеві газдині, традиційно, готують з бистриць дуже смачнючий сливовий леквар, з яким готують різні десерти й додають до святкової випічки. Не обходиться без висушених під сонцем бистриць - чорносливу й Різдвяний стіл. Чорнослив сушать також у духовках, утім, поки погода сприяє, електрику жителі намагаються економити.

Відзначмо, цьогоріч у багатьох районах через погані погодні умови ряд господарів скаржаться на поганий врожай слив, аличі, персиків, яблук. Щодо останніх, то вони останнім часом зросли у ціні.

Нагадаємо, Відвертітись не вийде: в освітніх закладах Закарпаття на учнів очікують ряд несподіванок 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber