1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпаття готується до зимових блекаутів: відомо як збираються рятувати ситуацію

116
Суспільство Закарпаття

Ворог не полишив наміру знищити українську енергосистему та змусити нас жити в темряві й холоді. Тому до нових потенційних викликів в осінньо-зимовий період варто підготуватися заздалегідь.

Закарпаття готується до зимових блекаутів: відомо як збираються рятувати ситуацію

Важливо не лише зберегти наявні ресурси, відновити пошкоджені об’єкти, а й за можливості наростити енергетичний потенціал.

Про це повідомляє Закарпатська обласна державна адміністрація.

Як це зробити Закарпаттю, де близько 460 тисяч споживачів електроенергії, чимала кількість з них – вимушені переселенці, бізнес, зокрема й релокований, сьогодні говорили на зустрічі голова правління НЕК “Укренерго” – NPC Ukrenergo Володимир Кудрицький та керівництво ОВА, районів і тергромад області, представники місцевих енергокомпаній, підприємці й інші.

«Під час опалювального сезону традиційно зростають потреби регіону в забезпеченні електроенергією. Якщо в літній період ми споживаємо 344 МВт, то взимку цей показник сягає 470 МВт. Зараз область генерує відносно невеликий обсяг енергії, в основному отримуємо її з інших регіонів країни», – повідомив Віктор Микита – голова Закарпатської ОДА.

Держава робить усе, щоб забезпечити оселі громадян електроенергією в зимовий період, відзначив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. Однак для успішної підготовки до можливих викликів має бути підтримка й на місцях. Важливо, щоб у разі відключення магістральних підстанцій внутрішня генерація могла забезпечити кожен регіон.

«Зараз у країні триває відновлення пошкоджених та захисту вцілілих електростанцій та підстанцій. Ворог може повторити спробу ввести Україну в стан повного блекауту. Щоб цього уникнути, ми активно готуємося. Однак варто розуміти, що через ворожі обстріли тепер ми стартуємо зовсім з інших позицій, ніж минулого року», – додав голова правління НЕК «Укренерго».

Під час зустрічі також обговорили успішні проєкти, які допомогли вистояти закарпатцям у період минулої енергетичної кризи. Мова про підтримку місцевого бізнесу в межах програми «Energy Help», покращення комунікації зі споживачами електроенергії та інші заходи.

Окремо йшлося й про перспективи встановлення на всіх об’єктах критичної інфраструктури Закарпаття джерел генерації електроенергії, що дозволило б зменшити навантаження на енергосистему країни загалом і дало б поштовх до реалізації нових проєктів з енергонезалежності нашого регіону.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber