1. Новини Закарпаття
  2. >

Чому бовтається барабан пральної машини ?

17.08.2023 10:00 Суспільство

Розглядаємо поширені причини, через які барабан пральної машини може бовтатися, а також пропонуємо ефективні рекомендації та кроки для їх усунення.

Розглядаємо поширені причини, через які барабан пральної машини може бовтатися, а також пропонуємо ефективні рекомендації та кроки для їх усунення.

Забезпечте довговічність та безперебійну роботу вашої пральної машини!

Щоб зменшити вібрацію, бак пралки-автомата не кріпиться жорстко до корпусу, а підвішується на пружинах. Крім цього, в конструкції передбачені амортизатори. Тому при слабкому натисканні на барабан навіть справної пралки він трохи хитається у всіх площинах. Невеликий люфт – це нормальне явище, до якого користувачі швидко звикають. Іноді ці коливання можуть посилюватися, якщо в барабан закласти велику кількість речей.

Але майстри з сервіс-центру gayka.com.ua по ремонту пральних машин попереджають, якщо звичні похитування барабана трішки посилилися і супроводжуються іншими незрозумілими “симптомами”, на це варто звернути увагу.

Це актуально у випадках коли:

  • з надр корпусу машинки чути гуркіт, стукіт об корпус або скло завантажувального люка. Ці явища зазвичай посилюються під час переходу пралки на етап віджимання;
  • машинка почала сильно вібрувати і навіть переміщатись по кімнаті;
  • з'явилися проблеми з приводом барабана (постійно злітає ремінь зі шківів);
  • у процесі обертання барабана чути різні шуми та скрипи;
  • барабан перекосився і почав тертися об поверхню ущільнювальної манжети завантажувальних дверцят або "зажовувати" речі;
  • під машинкою виявились сліди маслянистої рідини. Якщо зняти задню панель сліди патьоків можна знайти на баку. Зазвичай вони мають початок під великим шківом;
  • речі після прання брудняться іржавими або чорними маслянистими плямами;
  • барабан заклинило або він провертається важко і зі скреготом, а також якщо він упав на дно бака. За таких поломок часто спрацьовує захист або вибивають запобіжники.

У таких випадках потрібно припинити використання пралки, відключити її від мережі, перекрити водяний вентиль та викликати майстра сервісцентру для виконання діагностики та ремонту машини.

Причини бовтання барабана пральної машини

Найчастіше основними причинами надмірного бовтання барабана стають:

  • утворення дисбалансу речей у барабані через неправильне завантаження;
  • поломка чи спрацювання амортизаторів;
  • знос чи поломка підшипникового блоку барабана;
  • деформація, втрата властивостей чи розрив однієї з підвісних пружин баку;
  • вироблення чи поломка валу хрестовини або її елементів.

Щоб ви змогли оцінити свої шанси на самостійний ремонт та розібратися у причинах виникнення поломок, розглянемо ці несправності докладніше.

Дисбаланс білизни в барабані

Якщо барабан пралки почав сильно хитатись та вібрувати, перш ніж розбиратися в технічних особливостях машинок-автоматів, переконайтеся, що речей завантажено не надто багато чи мало, вони не збилися в одну грудку і не є джерелом розгойдування машинки. Дуже часто дисбаланс білизни має ті самі “симптоми”, що й серйозні поломки, тому перш за все потрібно виключити цю причину.

Несправність амортизаторів як причина коливання барабана

Амортизатори утримують барабан у робочому положенні знизу і гасять вібрацію, що виникає при обертанні, особливо на етапі віджиму. З часом поршневий механізм, через знос рухомих деталей і пересихання мастила, втрачає свої первісні властивості і бак "отримує" більше свободи, через що збільшується амплітуда коливань. Відсутність демпферів вібрацій часто стає причиною стуків – наслідків ударів бака об корпус пралки.

Щоб відновити нормальну роботу машинки, потрібно замінити пошкоджені амортизатори. Навіть якщо вийшов з ладу лише один із них – фахівці рекомендують замінити весь комплект. Це пов'язано з тим, що новий і старий амортизатори будуть неоднаково реагувати на робочі навантаження, і один з них буде більше зношуватися, що приведе до виходу його з ладу.

Перевірка амортизаторів пральної машини

Для перевірки працездатності амортизаторів необхідно зняти верхню панель пралки. Для цього достатньо відкрутити пару шурупів ззаду машини. Після цього потрібно натиснути на бак і перемістити його вниз на 5-7 см, і різко відпустити. Під дією підвісних пружин він підніметься вгору і, якщо амортизатори справні, його коливання повинні відразу зупинитися. Якщо він продовжить гойдатися вгору-вниз – амортизатори несправні та необхідно їх замінити.

Зношені або пошкоджені підшипники барабана

Самі підшипники відрізняються великим ресурсом і від старості виходять з ладу дуже рідко. Основною причиною поломки є проникнення всередину вузла рідини з бака. Це викликано втратою герметизуючих властивостей сальника через вимивання мастила. Агресивна рідина руйнує металеві поверхні підшипників і, в міру збільшення площі корозії, з'являється шум, барабан починає гойдатися всередині бака, а залишки мастила починають проникати всередину баку (іржаві або чорні потьоки та плями на випраному одязі) і назовні машинки (масляниста калюжа під машинкою).

При подальшому руйнуванні люфт збільшується: починає злітати приводний ремінь, барабан трется об манжету. На завершальному етапі зношені підшипники барабана призводять до того, що барабан злітає з осі. При цьому якщо це трапилося на малих обертах, він може просто впасти на дно бака, але якщо під час віджиму – він відривається, розбиваючи все навколо, включаючи бак.

Заміну підшипників зазвичай виконують фахівці сервісцентру, оскільки це дуже складна процедура. Щоб дістатися до несправних підшипників потрібно повністю розібрати пральну машину, "розполовинити" бак, вибити несправні підшипники з посадкових місць, встановити нові деталі і зібрати апарат у зворотному порядку. Для цього будуть потрібні не тільки навички, а й спеціальні пристосування.

Як визначити стан підшипників барабана

Без розбирання апарата стовідсотково визначити що підшипники вийшли з ладу можуть лише досвідчені фахівці. Але зрозуміти що процес руйнування "вже пішов", можна за деякими зовнішніми ознаками:

  • поява шуму, брязкання або металевого скреготу під час прання;
  • суттєво знизилася якість віджиму;
  • збільшився дисбаланс барабану пралки, навіть за нормального розподілу речей у барабані;
  • на краях ущільнювальної манжети дверцята з'явилися потертості;
  • при похитуванні барабана руками він рухається не разом із баком, а окремо від нього;
  • при обертанні барабана вручну чути незвичні звуки.

З появою таких сигналів слід замінити підшипники, не очікуючи найгірших наслідків.

Пошкоджені деталі підвіски барабана

Зазвичай несправності підвіски барабана призводять до того, що бак перекошується. Через зміщення манжета часто "зажовується" і швидко виходить з ладу. Через дисбаланс, машинка "стрибає" і видає незвичні звуки. Зніміть верхню кришку пралки та перевірте стан пружин. Якщо один з них розтягнулась, зламалася або деформувалась – замініть обидві пружини. Це дозволить рівномірно розподіляти навантаження та уникнути дисбалансу.

Вироблення валу хрестовини або її руйнування

Нерідко знос підшипників супроводжується руйнуванням елементів хрестовини. Це також призводить до відхилення барабана від осі. При цьому всі прояви поломки аналогічні до пошкодження підшипників. Дізнатися про проблеми з хрестовиною можна лише після повного розбирання баку та демонтажу барабана. При поломках хрестовини або її осі, майстри з сервіс-центру https://gayka.com.ua/lviv/ зазвичай встановлюють нові підшипники та сальник.