На Перечинщині планують офіційно передати в оренду одну із найбільших місцевих вершин.
Мова іде Про Полонину Руну, вершину, яка об'єднує Перечинщину й Великоберезнянщину.
Тогоріч на мальовничий гірський масив спокусилася одна із приватних донецьких фірм, що займається будівнивом вітрових електростанцій в Україні. Про це "Голос Карпа" інформував у попередній публікації.
Передача в оренду чорничної годувальниці для багатьох місцевих родин керівництвом Тур'я-Реметівської ОТГ планувалось на одному із сесійних засідань, що відбулося торік. Утім гору частині депутатів та небайдужій громадськості на той час, таки, пощастило відвоювати.
На жаль, цьогоріч на Полонині Руній згадана вище фірма, таки, почала експеримент зі встановлення щогл вітрової електростанції, про що більшість людей громади ніяк не здогадувались. За словами місцевих жителів й деяких депутатів сільської ради, керівництво таємно дозволило донецькій фірмі провести експеримент із подальшим спорудженням ВЕС на гірському масиві і попри старання людей зберегти найціннішу вершину.
Уже у травні цього року вершині завдано чималої екологічної шкоди, про що інформувала державна екологічна інспекція.
За словами екологів, згадана фірма вчинила ряд таких таких порушень не лише на Перечинщині, а й Березнянщині, де також у результаті "експериментів" було пошкоджено родючий шар на масиві Лютянська Голиця.
До чого можуть призвести такі дії із боку фірми?
Як відзначають закарпатські екологи, дії, завдані фірмою "Вітрові парки України", призведуть у подальшому до жорстких наслідків. Це стане причиною того, що насамперед, постраждають гірська водна система, адже вітрові парки, що працюватимуть й генеруватимуть електроенергії висушать згодом річки і потоки, шо відіб'ється на водності місцевих водойм, розташованих у підніжжі вершин.
Також постраждає місцева флора і фауна. Та що найгірше і найболючіше, вітряки своєю потужною силою висушать плантації "чорного золота" - яфини, яку традиційно, щороку заготовляють місцеві жителі та заробляють собі на життя.
Правді бути, чорниця, що є однією із головних карпатських ягід, завжди рятувала краян від нестачі фінансів, адже могли заробити на ній якийсь гріш, здаючи заготівельникам та торгуючи нею на місцевих базарах.
Цьогоріч, на початку сезону чорниці, коли вона починала бриніти в лісах, багато місцевих родин намагались підзаробити на лісовій ягоді. Проте, чи почнеться довгоочікуваний сезон збору яфини на Руній, жителі не могли сподіватись, адже казали, що вже навряд їх допустять на цю вершину збирати яфину.
Утім, як стало відомо у липні цьогоріч від збирачів ягоди, нарешті, на Полонині Руній стартував сезон збору яфини. Про вітряки збирачі не говорять наразі нічого, утім радіють, що мають нагоду насолодитись ще не зруйнованим краєвидом вершини та запастися чорницею. Кажуть, ягоди досить великі, збирають вручну та гребінками.
За літр ягоди просять від 65 гривень, що значно дешевше аніж на початку сезону, коли ягоди вартували від 130 гривень за літр.
Та що планують із вітряками?
Чи будуть врешті встановлені вітряки на Полонині Руній в подальшому важко вгадати. Водночас, місцева влада не опирається в наданні офіційного дозволу донецькій фірмі з метою створення ВЕС на гірському хребті. Даний проєкт рішення вже підготовано і його мають затвердити на цьогорічній сесії Тур'я-Реметівської ОТГ. Про це стало відомо із соціальних мереж.
Сесія має відбутись 25 липня. Отож наразі питання збереження вершини в громаді одне з актуальних та потребує підтримки усіх небайдужих. А це прості люди, для яких полонина була й залишається тим багатством, яке не можна ані купити ані продати за гроші.
Тим паче, цього не треба дозволити зараз, каже населення, під час повномасштабного російського вторгнення. Адже вона, полонина, для турянських нащадків, передана в спадок дідами, що вміли бути господарями на ній.
Читайте також:
- Невидима загроза вже насувається на Закарпаття: що чекає жителів вже цієї ночі?
- Переполох у одній із громад Закарпаття: з'явились фото й відео снаряду, запущеного рашистом (ФОТО, ВІДЕО)
- До 1 січня 2025 року українців зобов'язали добровільно прибути до місць служби або військових частин: що відбувається?
- До України завезли отруєні фрукти: яка небезпечна загроза чатує на прилавках магазинів?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 13530 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 14981 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 7731 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 11429 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 2316 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 4688 0 Суспільство