У селах Закарпаття повістки вручають грибникам - чоловікам прямо на трасах.
Жителі регіону розповідають про непросту ситуацію, як ловлять чоловіків на трасах, що торгують грибами.
За словами місцевих жителів, якщо раніше торгівля грибами була в насолоду й на трасах можна було побачити розмаїття грибної продукції, де із кошиками стояли жінки й чоловіки, зараз на трасах людей усе менше.
Найбільше з грибами в околицях населених пунктів можна зустріти жінок й чоловіків пенсіонерів. Люди цієї категорії, що відносяться до малозахищених верств населення, й будучи на заслуженому відпочинку, продовжують заробляти на хліб, торгуючи як грибами та ягодами в сезон, консервацією тощо. На мізерні пенсії кажуть, не розженешся, а товари у магазинах ростуть з кожним днем.
"Не так і давно, до війни, поряд із трасами на Перечинщині і яблуку було ніде впасти. Люди приходили із кошарами до трас прямо з лісів, щоб продати гриби", - каже пенсіонер пан Михайло.
"Несли гриби й хлопи й жінки, цілими сім'ями торгували дарами лісів. Діти на літніх канікулах заробляли собі грошей. Було весело, зупинялись автомобілі, було багато клієнтів. Зараз усе помінялось. Чоловіків на трасах узагалі' майже не має. Одні бояться, що їм вручать повістку, бо ловлять воєнкоми на трасах, а інші давно вже на фронті. На селах майже одні жінки залишились та пенсіонери. У нас у селі дуже багато молодих пацанів позабирали на фронт, одних вже не має, попривозили в трунах",- розповідає з жалем пан Михайло.
"Погодні повертались додому на все життя інвалідами. Син мого сусіда також повернувся із Бахмута зі скалічено ногою та діабетом. Таке от життя невеселе", - констатує місцевий житель.