1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Вибух на Каховській ГЕС залишить Україну без врожаю на довгі роки: деталі

258

Вибух Каховської ГЕС залишив без зрошення багато земельних ділянок. Найбільше постраждає лівобережна частина Герцаївського району, оскільки саме ці райони найбільше залежали від води, що постачалася з

Вибух на Каховській ГЕС залишить Україну без врожаю на довгі роки: деталі

Найбільше постраждає лівобережна частина Герцаївського району, оскільки саме ці райони найбільше залежали від води, що постачалася з ГЕС.

Про це в ефірі ТСН заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, зазначивши при цьому, що можливість зрошення цих територій забезпечувалася за рахунок Південно-Кримського та Каховського каналів.

"Ми втрачаємо 14% від нашого загального експорту, оскільки в 2021 році в Херсонській області було вирощено 4 мільйони тонн зернових. Це наш експортний потенціал, який давав Україні можливо заробляти", - зазначив експерт.

За словами експерта, 94% сільськогосподарських земель Херсонської області отримували воду з цього каналу. Також від цієї води залежали 74% земель у Запорізькій області, 30% земель у Дніпропетровській області.

"Загалом понад 500 тисяч гектарів землі залишилися без зрошення. Повна відсутність зрошення призведе до того, що після деокупації ми зіткнемося ситуацією, коли на цих територіях буде вже неможливо займатися сільським господарством", - зазначив експерт.

За словами експерта дуже сильно постраждають молочні товарні комплекси, оскільки вирощувати худобу без силосу, без кормів, які необхідно вирощувати на своїх полях неможливо.

Марчук також зазначив, що підрив ГЕС вдарить по вирощуванню овочів. "35% всього материкового забезпечення борщовим набором, тобто цибуля, капуста, морква, буряк, надходили з Херсонської та Запорізької областей. У Херсонській області до відновлення ГЕС ми нічого не зможемо виростити", - заявив експерт.

Нагадаємо, Підрив Каховської ГЕС: українців попереджають про масштабну небезпеку  

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber