1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Заході України під бруківкою виявили цікаву знахідку (ФОТО)

213
Суспільство Львівські новини

Комунальники під час ремонтних робіт у подвір'ї будинку на площі Галицькій, що на Львівщині, знайшли під бруківкою надгробки єврейських поховань.

На Заході України під бруківкою виявили цікаву знахідку (ФОТО)

Представники товариства єврейської культури імені Шолом-Алейхема викопують плити й перевозять їх на Янівський цвинтар. Голова товариства Олександр Назар у понеділок, 29 травня, розповів ZAXID.NET, що все подвір'я будинку вимощене могильними плитами з нового єврейського цвинтаря, надгробки якого датуються приблизно 1855 – 1941 роками.

«Нам передзвонили комунальники, які тут працювали, й попросили, щоб ми забрали надгробки. Тут поховань немає, а лише плити. Кілька років тому у цьому дворі ми вже знаходили надгробки на місці сходів в котельню. Зараз виявилося, що все подвір'я в цих плитах. Треба копати й забирати, але сьогодні ми заберемо на єврейську частину Янівського цвинтаря тільки те, що знайшли. Частина каменів вціліли, частина розшарувалася. Проте можна говорити про понад десять могильних плит. Отримати дозвіл, щоб забрати всі плити з подвір'я дуже складно. Зараз є інші проблеми», – сказав Олександр Назар.

На деяких з плит, які знайшли на площі Галицькій, збереглися чіткі написи польською та на івриті. За словами Олександра Назара, можна прочитати ім'я померлого чи померлої й побачити символ – Маген Давид (Зірка Давида) або п'ятисвічник. Крім цього, на плитах вказували й батька померлої людини.

«Наприклад, на одному з надгробків є напис "старець Меїр Фалік". Це означає, що він помер у старому віці. Батька померлого звали Юда Йона», – зазначив Олександр Назар.

Голова товариства Шолом-Алейхема зазначив, що мостити плитами дороги почали німці, а продовжив Радянський Союз. Наразі на Янівському кладовищі є приблизно 200 надгробків, які знайшли на вулицях Львова.

«Швидше всього, саме тут замощував Радянський Союз, а потім це засипали бруківкою. Звісно, без бруківки було б набагато простіше все забрати, але, можливо, раніше надгробки просто викинули б на смітник. Не лише тут цвинтарними плитами робили дороги. Наприклад, ми знаходили таке і на Барвінських. Ще є плита на Конотопській біля Франківської райадміністрації. Там взагалі ціла стіна з надгробків, але є проблема з мешканцями, які не розуміють, що це треба віддати. Ми ці плити забираємо й в майбутньому якось їх облаштуємо, щоб не втратити їх як сміття. На Янівському цвинтарі є приблизно 200 плит, які ми знайшли й принесли. Якщо у нас є якісь можливості, то намагаємось звозити туди», – розповів Олександр Назар.

Нагадаємо, Українців попереджають про можливі відключення світла: що потрібно знати 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber