1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Танок блукаючого вогню": закарпатців запрошують гарно провести вихідні

26.05.2023 11:45 Суспільство Лайт

У неділю, 28 травня, Закарпатський муздрамтеатр покаже оновлену прем’єру за творами Дмитра Кременя.

У неділю, 28 травня, Закарпатський муздрамтеатр покаже оновлену прем’єру за творами Дмитра Кременя.

Інформує Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка

Цьогоріч Україна відзначає 70 років з дня народження відомого поета, Шевченківського лауреата Дмитра Кременя. Уродженець Іршавщини після закінчення Ужгородського університету був направлений на роботу на Миколаївщину, де й провів другу частину життя.

Однак про свій рідний край не забував, весь час повертаючись до нього у своїх творах. З нагоди ювілею засновано Всеукраїнську літературну премію імені Дмитра Кременя за кращу поетичну збірку. В Ужгороді готується до друку книжка споминів про видатного закарпатця, упорядкована його сином Тарасом Кременем, Уповноваженим із захисту державної мови. Українські театри також візьмуть участь у вшануванні знаного письменника, який був завзятим театралом. Так, Миколаївський академічний драмтеатр готує у червні виставу «Земний монолог», з якою планують гастролювати Україною.

"Натомість Закарпатський муздрамтеатр суттєво оновив постановку «Танку блукаючого вогню», поставлену за поезіями закарпатця у серпні минулого року на малій сцені. Режисер та автор інсценізації, заслужений артист України Василь Шершун розповідає, що відтепер літературно-музичне дійство гратиметься на великій сцені, в якому буде задіяний чи не весь творчий склад", - йдеться в повідомленні. 

Тривалість вистави суттєво зросла за рахунок ліричних віршів, написаних у закарпатський період. Будуть і нові музичні та хореографічні номери.

Прем’єра «Танку блукаючого вогню» відбудеться у неділю, 28 травня, о 18:00. А перед тим о 12.00 на дітей чекає музична казка «Пригода в Карпатах», яку поставив народний артист України Анатолій Філіппов, інформує облмуздрамтеатр.

Читайте на ГК:Водій "під мухою" "джигітував" вулицями Ужгорода: що відомо (ФОТО)
Читайте на ГК:На Ужгородщині виявили сказ у собаки: деталі
Читайте на ГК:Побив та вимагав гроші: в Ужгороді судитимуть чоловіка за шахрайство