1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ніби з відбитками рослин: у горах на Закарпатті знайшли рідкісний камінь (ФОТО)

21.05.2023 21:09 0 Суспільство
 

Унікальні рідкісні дендрити знайшли в одному з урочищ на Закарпатті.

На Великоберезнянщині в урочищі Термачув натрапили на цікаву породу ніби з відбитками рослин. Світлинами знахідки поділився у мережі Богдан Кирлик, — інформує Закарпаття 24.

З’ясувалося, що це унікальні рідкісні дендрити — деревоподібні агрегати мінералів, що утворюються в результаті швидкої кристалізації розчинів, пари або розплавів, головним чином, в тонких тріщинах порід.

Формування дендритів відбувається під час вершинного і реберного росту кристалів, як наслідок прискореної або стисненої кристалізації, що має місце в умовах нерівномірної дифузії речовини до кристала. Мають складнорозгалужену форму у вигляді плоских гілочок, листа папороті тощо.

За словами туризмознавця Олександра Коваля, виявлене місце з дендритами може стати геологічною зупинкою для туристів на якій будуть розповідати про утворення марганцевих дендритів. Однак, перед цим треба визначити на якій осадовій породі вони утворилися.

Нагадаємо, раніше ми писали, що на Закарпатті лами привели потомство.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими

Читайте на ГК:Прикордоники подали судовий позов на Ужанський національний парк: що відомо
Читайте на ГК:"Вони вже не знають, що зі мною зробити": на Закарпатті відому волонтерку звинуватили у шахрайстві й "облили брудом"
Читайте на ГК:На Великоберезнянщині 92-річна жінка отримала свій перший закордонний паспорт