1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Уже з 21 травня: радісна новина для любителів посидіти з вудочкою

226
Суспільство Закарпаття

В області закінчується нерестова заборона в корінних водах річок.

Уже з 21 травня: радісна новина для любителів посидіти з вудочкою

З 21 травня закінчується термін заборони на добування (вилов) водних біоресурсів в корінних водах річок, що була встановлена на період нересту риб.

Проте, нерестова заборона продовжується в придаткових водах по 30 червня та на водосховищах по 9 червня. Про це інформує Закарпатський рибоохоронний патруль.

Придаткові води – це непроточні при найнижчому рівні води: протоки, гирла, озера та інші водойми, в тому числі ті водойми, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені.

Дозволеними ділянками для риболовлі на водосховищах з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега є:

  • Вільшанське (Теребле-Ріцьке) – з лівого берегу від першого заїзду вверх по течії до початку с. Мерешор;
  • Роман Потік (Горбок) – ділянки, що розташовані у верхній частині водосховища на північний схід від мостових переходів траси Н09.

Рибалки-любителі повинні чітко дотримуватися Правил любительського і спортивного рибальства, зокрема, не застосовувати при вилові вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї, знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів.

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 гривень, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, за один екземпляр незаконно впійманого сома порушнику доведеться сплатити 5 117 гривень, сазана (коропа) – 3 706 гривень, судака – 3 587 гривень, щуки – 3 468 гривень, рака – 3332 гривень, окуня – 3 162 гривень, ляща – 1 649 гривень, лина – 1 598 гривень, карася сріблястого – 1 581 гривень, плітки, краснопірки та плоскирки – по 1 564 гривень.

Закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства.

Нагадаємо, раніше ми писали, як боротися зі смугастим ворогом картоплі без хімії.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber