1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Хай нею подавляться, вже подуріли": на Закарпатті - вибух емоцій, та це лиш початок

20.05.2023 13:15 Суспільство Ексклюзив

Золоті ціни продовжують бути вагомою темою для обговорень у соцмережах.

Золоті ціни продовжують бути вагомою темою для обговорень у соцмережах.

Через війну в Україні усі останнім часом істотно зросли у ціні й спричиняють хвилю обурень між покупцями. Золоті ціни, кажуть люди, зрушують стелю, а мізерні фінанси не дозволяють краянам "розкошелятись" на багаті покупки.

Раніше "Голос Карпат" зачепив тему, щодо здорожчання черешень цьогоріч на базарах Мукачева й Ужгорода. Відзначмо, врожай черешні, яка з'явилась у продажу, врази побив цьогорічне рекордне здорожчання ранньої огородини . Її вартість за кілограм нині коштує від 600 гривень.

В магазинах та супермаркетах можна також придбати цю ягоду й за дорожчими цінами - від 700 до 1500 гривень за той самий й золотий кілограм. Такі ціни на ягоду жителям Закарпаття не по зубах, і обурень із цього приводу вистачає. В мережі Фейсбук лунають критичні закиди до торговців черешнею. Зокрема, люди пишуть, "це надто за морська ягода" й не на кишені простих закарпатців. У мережі також відзначають, мовляв цю черешню, якою торгують за такою ціною на ринках, можуть, "ласувати самі постачальники". Люди пишуть з іронією, утім на очах в багатьох сльози через таку дорожнечу.

 

Фінансові труднощі у цей період відчули найбільше малозахищені верстви населення  

Та не тільки черешня дивуватиме далі ціною на ринку, бо ж подорожчання ягоди обіцяють й надалі. Зростуть в ціні персики й абрикоси. Більш того, через холодну погоду й морози улюблені фрукти імпортуватимуть з-за кордону, що і вплине істотно на ріст товару в ціні. Ранню черешню цьогоріч, обіцяють експерти, можна буде побачити в магазинах й на ринках у червні, але й вона зросте у ціні через погані погодні умови. Відзначмо, цьогоріч багато плодових дерев померзло через морози у травні 

Уся черешня, якою нині торгують на ринку здебільшого імпортна, а саме з Іспанії. Що подешевшає цьогоріч в літку в ціні, це лохина та яблука. Утім, дефіцит відчуватиметься із постачанням баштанних культур, їх постачатимуть з інших країн. Імовірно, цього року будуть нижчими ціни на кавуни. Це пов'язано з тим, що їх виробництво зросте в багатьох інших районах держави, зокрема й на Закарпатті.

"В цьому сезоні погодні умови не найкращі, а від цього напряму залежить достатня пропозиція від вітчизняних виробників. Можна сказати точно, що ціни на абрикос будуть на 10-20 відсотків більше ніж торік. Зав'язі не утворювалися через квітневі дощі в період цвітіння, що спричинить менший врожай в цьому сезоні", – стверджують аналітики.

За їх словами, ціни на полуницю відрізняються від минулорічної. Наразі вони варіюються в межі 130-170 грн/кг, що на 30 відсотків більше, ніж торік. Разом з тим вартість абрикос, які наразі всі імпортні, варіюється з 200 до 240 грн/кг, проте ціни йдуть поступово на спад.

Читайте на ГК:"Якісь мізки під листям": що за знахідки цієї пори відшукують з палицями у закарпатських лісах?
Читайте на ГК:"Не було чим дихати, ширма була густою": чимало закарпатців налякались напередодні шокуючого видовища
Читайте на ГК:Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)