1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >
  5. Перечин

"Змію розрізали й почали пацувати": на Закарпатті планували засмажити плазуна

18.05.2023 16:31 Ексклюзив

Екзотичною їжею намагались посмакувати на Перечинщині.

Історію зі смаженням змія на сковорідці поділився із журналістом видання "Голос Карпат" один із мешканців Перечинщини.

Зі слів чоловіка, що вирішив поділитись кумедним досвідом, плазуна вплювали поряд з обійстям і він був чималих розмірів. Те, що м'ясо змії дуже смачне і його часто вживають у їжу в екзотичних куточках планети, Василь довідався із соцмереж. Та от змоги поласувати незвичним мясцем пан Василь так і не зміг. Не вдалось чоловіку цього зробити й одного літнього дня, за компанії друзів. Тоді ж, сінокісної днини біля обійстя закарпатця зійшлись його друзі. А жінки не було вдома, зізнається Василь. 

"Порядного полоза ми тоді упіймали і міг бути шашлик... Та повернулась дружина і над за мною летів і сковорідка водночас".

- То було рік тому, влітку. Ми зібрались косити з цімборами біля хати На сінокісся взяли і гостину, - розповідає Василь.

- А яка то гостина у хлопа сільського та ще й без чарчини, - сміється.

- Ми покосили та й сіли перепочити, бо наробились тоді. Як то кажуть, мало погостились. Але не так то було і мало. Може б тверезні й не захотіли смажити гада, - розповідає Василь. - Та ми трохи випили по одній- другій чарці та й потягнуло нас на екзотику, - додає пан Василь.

- Плазуна випадково підрізав косою, був більше двох метрів. Порядний такий! Доти хлопці із мене сміялись, що буде шашлик. Але із фігльов та і до правди, - каже Василь.

За якісь там хвилини ми узялись дерти гада. Відрізали голову, розпороли, почистили та порізали, наче рибу. Тоді гарно запацували шашлик. Першу партію м'яса так й не досмажили. Повернулась дружина з роботи і як візьме сковорідку із нашим смаженням та як верже надвір... То було треба лише зняти на камеру. Сміємось й плачемо з тої затії, що захотіли шашлик із гада, - каже Василь.

Кумедна історія від закарпатця, на перший погляд, хоч і здається якою дивною і більшість відзначить на тому, що краще вживати у їжу більш звичні продукти. Водночас, для багатьох жителів регіону вкрай дивним наразі є й споживання деякими гурманами в їжу виноградного равлика. А поїдання стегенець чи відбивних з м'яса жаб також не усім до вподоби. Однак і равликів, і жабятину вже роками їдять в регіоні. Що стосується виключно змій, то їх вживають традиційно у їжу у Таїланді і кажуть, на смак плазуни такі самі, як риба.

Про досвід із поїдання зміїного м'яса розповідають морські піхотинці, яким довелось виживати в складних умовах. Утім, кожен вирішує на свій розсуд, яку їжу найкраще вживати, а від якої ліпше відмовитись. А ви б з'їли змію?

Читайте на ГК:На Закарпатті померз "другий хліб", який висадили цьогоріч у березні: що кажуть люди?
Читайте на ГК:Древні рогаті істоти, яких "повернули" в життя: у громаді на Закарпатті народилось нове "чудо" (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Земля тягне сили і гроші у закарпатця: в яку суму влетить цьогоріч "золота сотка"?