1. Новини Закарпаття
  2. >

"Згоріли живцем, дуже боляче": трагічний підпал у закарпатському урочищі

14.05.2023 14:50 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В одному з урочищ на Закарпатті сталась пожежа з трагічним фіналом.

В одному з урочищ на Закарпатті сталась пожежа з трагічним фіналом.

Щороку у регіоні у весняний період люди масово палять траву, листя й інші відходи, прибираючи у садах. Такі дії негативно впливають на довколишнє середовище та є згубними для здоров'я самих людей, адже у димі від спалювання сухостою чимало отруйних випарів. Як вони діють на здоров'я астматиків й малих дітей "Голос Карпат" вже раніше публікував. Ідеться про те, як у одній із закарпатських громад нависла жорстко проблема зі спалюванням купи сміття на стихійному сміттєзвалищі. Як відзначають селяни, майже щоразу вони потерпають від отруйного диму, який доноситься до будинків зі сміттєзвалища. Проблему ніяк не врегулюють на рівні місцевої влади.

Від щорічних весняних пожеж страждають зелені масиви, горять величезні гектари насаджень, багато з яких дуже рідкісні. Та не тільки рослинність руйнують пожежі, які вчиняють горе-підпалювпчі, а й гинуть тварини. Сумним фіналом таких пожеж є загибель птахів, зокрема фазанів, диких зайців, їжаків та лисиць. А не рідко у масштабних пожежах гинуть малята благородних козуль. Відзначмо, раніше цих звірів було чимало в тамтешніх лісах. Та дедалі, із кожним роком, чисельність сарн усе менша. Проблема пов'язана як з браконьєрством, так і числом неконтрольованих пожеж на лісових територіях. Відзначмо, торік у серпні величезна пожежа нависла над двома районами області. Масштабний вогонь ліквідували упродовж кілька діб. Вогняне лихо завдало чималих збитків.

Сумно дивитись, як люди нищать природу своїми діями, хоч екологи й працівники ДСНС закликають щороку не вчиняти пожеж та не спалювати сухої трави. Інформують про це громадян у мережі Фейсбук та розміщують флаєри-попередження із актуальним застереженням у всіх доступних місцях, та на жаль, прикрих наслідків не уникнути. І, здається, проблема зі спалюванням сухостою, а в результаті, зі зростанням пожеж в регіоні триватиме вічно. Адже навіть закон в багатьох випадках є безсилим проти людської байдужості.

Як не бути твариною у своїх діях?

А ось, як би люди інакше поставились до довкілля й навчились його берегти? Мабуть, і природа б віддячила, адже все у цьому життя має баланс й розумну межу. Риторичне питання, але варто замислитись кожному. Вразила розповідь закарпатця, який цьогоріч дивом сам залишився живим, намагаючись загасити пожежу в одному із закарпатських урочищ. Пожежа сталась на Перечинщині в одному із сіл Тур'я-Реметівської ОТГ. Масштабним вогнем, за словами Івана, було охоплено чималу площу, яку облюбовували щороку птахи фазани. Дуже прикро, але пожежу, яка уже встигла була зруйнувати велику частину урочища, не вдалось ліквідувати одразу. Багато птахів згоріли живцем, пожежею знищено також яйця із майбутніми фазанами.

"Коли я прийшов до урочища, то не міг ані слова сказати. На очах були сльози, довкола все було чорним, те що згоріло. Вже невеликий вогонь погасив самотужки. Та де там... Вогонь уже догорав. А на місці було купа згорілих яєць фазанів, деяким птахам не пощастило також врятуватись", — розповідає із болем Іван.

Нагадаємо, Лихий фінал: закарпатці шоковані та у повному розпачі 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте на ГК:Спроба втечі за кордон обернулася закарпатцям неприємним сюрпризом: деталі подій
Читайте на ГК:Трагічна сторінка в історії ромів: на Закарпатті запустили віртуальний музей
Читайте на ГК:Кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему: що варто знати закарпатцям